به گزارش افکارنیوز،

 هیئت منصفه عالی واشنگتن علیه سه بادیگارد دیگر ترکیه‌ای در ماجرای حمله به معترضان ضد اردوغان در ماه می گذشته، کیفرخواست صادر کرد. این در حالی است که ترکیه ادعا می‌کند این افراد از مصونیت دیپلماتیک برخوردارند.

 

با صدور این سه کیفرخواست، تعداد کسانی که در ماجرای حمله به تظاهرات مسالمت‌آمیز ضد اردوغان در واشنگتن علیه آن‌ها کیفرخواست صادر شده است به 19 تن افزایش یافت که 15 تن از آن‌ها بادیگاردهای اردوغان هستند. 

 

در این تظاهرات که هنگام حضور اردوغان در واشنگتن در ماه می گذشته و در مقابل محل سکونت سفیر ترکیه در آمریکا رخ داد، 11 تن مجروح شدند.

 

ویدئوهای منتشر شده از این درگیری‌ها نشان می‌دهد که حامیان اردوغان به همراه بادیگاردهای وی به تظاهرکنندگان کرد و ارمنی حمله می‌کنند.

 

مقامات آمریکایی به سرعت این اقدام را محکوم کردند اما ترکیه می‌گوید که بادیگاردهای اردوغان از مصونیت دیپلماتیک برخوردارند.

 

به نوشته دویچه وله، دو تن از افراد متهم بازداشت شده‌اند، اما مابقی آن‌ها به ترکیه بازگشته‌اند و احتمالا نمی‌توان آن‌ها را به دادگاه کشاند. با این حال اگر به ایالات متحده بازگردند احتمالا بازداشت می‌شوند. این نوع جرایم طبق رویه‌های قضایی آمریکا می‌تواند با حداکثر 15 سال زندان مواجه شوند.