به گزارش افکارنیوز،

 «سارا ساندرز» در واکنش به انتشار گزارش هایی در مورد اینکه موضع گیری «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در خصوص حوادث شارلوتسویل موجب بروز اختلاف میان رئیس جمهور و اعضای دولت شده، عنوان داشت که چنین موضوعی صحت ندارد.

در روزهای گذشته «رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا و «گری کوهن» مشاور اقتصادی کاخ سفید در اظهاراتی جداگانه خود را از مواضع ترامپ در خصوص حوادث شارلوتسویل جدا کردند. 

اختلاف میان تیلرسون و ترامپ در حالی رد می شود که روز یکشنبه وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با «فاکس نیوز»، بار دیگر در اظهارنظری کوتاه اختلاف نظر میان خود و دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را به رخ کشید.

وی در نقد واکنش ترامپ به حادثه نژادپرستانه شارلوتسویل گفت که وی از جانب خودش حرف می زند!

گفتنی است ۲ هفته پیش، فردی نژادپرست با خودرو شخصی خود به طرف مردم شارلوتسویل هجوم برد، یک نفر را کشت و ۱۳ نفر را زخمی کرد.

اما، ترامپ در نهایت مدعی شد که در این حادثه هر ۲ طرف ماجرا، یعنی عامل نژادپرست و قربانیان به یک اندازه مقصر بوده اند.

به هر حال، پیشتر هم شایعاتی درباره اختلاف نظر تیلرسون و ترامپ در باره مسائلی چون نحوه اداره وزارت امور خارجه، برجام و غیره وجود داشت. اما، اظهارنظر درباره شارلوتسویل، علیرغم کوتاه بودن، لحنی به مراتب گزنده تر دارد.

تیلرسون در این باره گفت: آمریکا به آزادی و برابری رفتار با مردم سراسر جهان، متعهد است. باور نمی کنم که هیچکس تردیدی درباره ارزش های مردم آمریکا داشته باشد.

در ادامه، مجری فاکس نیوز از وی پرسید: درباره ارزش های رئیس جمهور چطور؟

تیلرسون هم پاسخ داد: رئیس جمهور از جانب خودش حرف می زند.

 صحبت های تیلرسون در پاسخگویی به یک سلسله سوالات پیرامون هشداری مطرح شد که کمیته سازمان ملل صادر و در آن رهبران آمریکا را متهم کرد که به اندازه کافی ادعای برتری نژاد سفید را محکوم نکرده اند.