به گزارش افکارنیوز،

 همزمان با اعلام آزادسازی کامل استان نینوا از سوی حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق، جنگنده‌های ارتش این کشور میلیون‌ها اعلامیه بر فراز شهرستان الحویجه واقع در استان کرکوک پخش کردند که در این اعلامیه‌ها به شهروندان وعده رهایی از لوث داعش داده شده است.

در این اعلامیه‌ها از مردم خواسته شده که از مراکز تجمع داعش دور شوند، زیرا این مراکز هدف جنگنده‌های ارتش قرار خواهند گرفت.

فرماندهی عملیات مشترک عراق در این اعلامیه اعلام کرده که راه‌های امنی برای خروج شهروندان از مناطق درگیری ایجاد خواهد کرد.

در این اعلامیه‌ها همچنین به تروریست‌های داعشی هشدار داده شده است که به منظور دوری از مرگ، سلاح خود را زمین گذاشته و تسلیم شوند.

شهرستان الحویجه در جنوب غرب استان کرکوک واقع شده و نواحی آن همچنان تحت اشغال تروریست‌های داعشی است.

فرماندهی عملیات مشترک عراق پیش از این اعلام کرده بود که هدف آینده نیروهای عراقی در مبارزه با گروه تروریستی داعش بعد از بازپس گیری تلعفر آزادسازی شهرستان الحویجه در شمال عراق است.

 احمد الاسدی سخنگوی هیئت حشدالشعبی عراق نیز گفته بود که بعد از آزادسازی تلعفر، نبرد بازپس‌گیری الحویجه و در مرحله بعدی آزادسازی مناطق غربی استان الانبار آغاز می‌شود.

حیدرالعبادی نخست وزیر عراق روز پنجشنبه ضمن اعلام رسمی آزادی استان نینوا و شهر تلعفر از اشغال گروه تروریستی داعش، گفت: تروریست ها راهی جز مرگ یا تسلیم شدن ندارند.