به گزارش افکارنیوز،

 آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به شدت از تحولات متعدد منطقه از جمله نبود مستمر آرامش و ثبات، کمک ایران به حزب الله لبنان، احتمال استقرار نیروهایی تحت حمایت ایران در سوریه در نزدیکی مرزهای این کشور با فلسطین اشغالی و نیز موفقیت‌های ارتش سوریه و هم‌پیمانانش ابراز نگرانی کرد و گفت: موفقیت بشار اسد (رئیس جمهور سوریه) به منزله آغازی برای عملیات تقویت مجدد ارتش سوریه است.

این روزنامه نگرانی‌های لیبرمن را محدود به ایران، سوریه و حزب الله ندانست و در این باره نوشت، نگرانی‌هایی بابت فعالیت سیستم حفاظتی ارتش و ‌سطح آمادگی برخی یگان‌های آن برای مقابله با جنگ‌های بزرگ با توجه به سرمایه‌گذاری‌های مالی اندک در این حوزه وجود دارد.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی معتقد است که تل‌آویو باید مساله افزایش بودجه وزارت جنگ را بررسی کند.

به نوشته این روزنامه عبری زبان، لیبرمن بر خلاف توافق‌هایی که با موشه یعالون، وزیر جنگ سابق و موشه کحلون،‌ وزیر دارایی اسرائیل برای عدم افزایش بودجه‌ نظامی داشت، اکنون به دنبال افزایش بودجه نظامی در سال‌های آتی است.

هاآرتص در ادامه نوشت، در نوامبر ۲۰۱۵ یعالون و کحلون توافقنامه‌ای را میان دو وزارت جنگ و دارایی برای سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ به امضا رساندند، این توافقنامه تاریخی بندهای محرمانه‌ای داشت که از جمله مواردی که اجازه انتشار یافتند، عدم افزایش بودجه وزارت جنگ طی پنج سال آینده بود.

میان دو وزارتخانه مذکور توافق شده بود که بودجه وزارت جنگ اسرائیل به ۵۶.۱ میلیارد شِکِل برسد که سهم ارتش اسرائیل از این بودجه ۳۱ میلیارد دلار خواهد بود، علاوه بر این حمایت آمریکا از این ارتش از ابتدای سال ۲۰۱۹ به ۳.۸ میلیارد دلار در سال خواهد رسید، پیش‌بینی می‌شود بودجه کل این وزارتخانه در نهایت به ۷۰ میلیارد شِکِل برسد.

هاآرتص در ادامه نوشت، لیبرمن اخیرا در مناسبت‌های مختلف نگرانی خود را ابراز داشته و تاکید کرد، با توجه به تحولات و چالش‌های امنیتی جدید، این توافق‌ها ثبات را به وزارتخانه باز نمی‌گرداند.