به گزارش افکارنیوز،

 «دونالد ترامپ جونیور»، پسر ارشد رئیس جمهور آمریکا، که ارتباط وی با برخی مقامات ارشد روسیه در حال بررسی است، در یک هفته گذشته از پذیرش محافظان سرویس امنیتی سر باز زد و گفت خواستار حفظ حریم شخصی اش است.

یک مقام ارشد کابینه «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا، و یکی از کارمندان عالی رتبه کاخ سفید، این خبر را تایید کرده اند.

دونالد ترامپ جونیور در نیویورک زندگی می کند و مدیر اجرایی سازمان بزرگ ترامپ است. ترامپ جونیور از هفته گذشته حاضر به پذیرش محافظان سرویس امنیتی آمریکا نشد و گفت مایل نیست هر جا که می رود، عده ای همراهش باشند؛ زیرا این موضوع به حریم خصوصی وی آسیب می رساند.

البته هنوز مشخص نیست حذف محافظان سرویس امنیتی آمریکا برای دیگر اعضای خانواده ترامپ جونیور نیز اعمال می شود یا نه. وی دارای همسر و 5 فرزند است. ترامپ جونیور برای توضیح در این باره در دسترس نبود و کاخ سفید نیز به درخواست نیویورک تایمز برای ارائه توضیحی در این باره پاسخ نداد.

حذف محافظان دولتی منحصر به پسر ترامپ نمی شود؛ زیرا «کلیان کانوی»، مشاور رئیس جمهور، نیز مدتی است که از پذیرش محافظ امتناع می کند. البته مورد ترامپ جونیور و کلیان کانوی هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارد. سرویس امنیتی آمریکا فقط وظیفه محافظت از رئیس جمهور، خانواده وی و دایره نزدیکان او را بر عهده دارد.

برخلاف ترامپ جونیور، دیگر اعضای خانواده رئیس جمهور آمریکا در هر مکان و زمانی که باشند، از جمله سفرهای تفریحی خارج از کشور، از ماموران سرویس امنیتی آمریکا استفاده می کنند. این موضوع انتقادات زیادی را متوجه خانواده ترامپ کرده است؛ زیرا در اختیار داشتن دائم تعداد زیادی از محافظان دولتی و درخواست همراهی آنها در سفرهای خارجی، هزینه سنگینی را بر مالیات دهندگان آمریکایی تحمیل می کند.

«دایان فاینستاین»، دموکرات ارشد ایالت کالیفرنیا، اخیرا اعلام کرده بود ترامپ جونیور پاییز امسال باید برای شهادت علنی درباره دیدار با یک وکیل روس، در کنگره حاضر شود. حذف محافظان شخصی ترامپ جونیور، تردیدهایی را درمورد اقدامات او تا روز شهادت در کنگره بوجود آورده است.

انتهای پیام/

اقدام پسر ارشد ترامپ برای حفظ حریم شخصی‌اش با نپذیرفتن محافظان سرویس مخفی آمریکا