به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از پایگاه خبری میدل ایست آنلاین از قدس، گزارش جدید بین المللی که با همکاری سازمان پزشکان بدون مرز در اسرائیل و سازمان های مشابه در سوئد، ایتالیا و آمریکا تهیه شده است نشان می دهد، گروه های اسرائیلی با همکاری قاچاقچیان انسان درمصر صدها نفر از آفریقایی تبارهایی را که می خواهند پناهندگی سیاسی بگیرند در مناطق دوردست صحرای سینا بازداشت می کنند و برای دریافت باج، آنان را تا سرحد مرگ با انوع آزارهای جنسی و جسمی، شکنجه می کنند".
در این گزارش آمده است بر اساس گزارش هایی که از آوارگان آفریقایی دریافت شده است تعداد زیادی از این افراد همچنان گروگان گروه های قاچاق انسان هستند.
سازمان پزشکان بشردوست در اسرائیل اعلام کرد: نمایندگان این سازمان با ۵۶۲ نفر از این آوارگان گفتگو و آنان را معاینه کرده اند که نشان داد ۷۸ درصد این افراد در بدترین شرایط مورد تجاوز قرار گرفته اند.
بر اساس این گزارش یکی دیگراز فعالیت های گروه های قاچاق این است که از نزدیکان وخویشاوندان گروگان هایشان در قبال آزادی گروگان ها باج می گیرند.
این گزارش می افزاید با وجود اینکه تعداد زیادی از تبهکاران هم دست با قاچاقچیان انسان، در خاک اسرائیل شناسایی شده اند اما پلیس برای بازداشت این افراد هیچ اقدامی انجام نداده است و حتی دو نفر از افرادی که در حال باج گرفتن از طرف پلیس شناسایی شدند اندکی پس از بازداشت آزاد شدند و دیگر تحت پیگرد قضایی مجدد قرار نگرفتند.
این گزارش در ادامه از مسئولان مصری، اسرائیلی و جوامع بین المللی خواست به سرعت برای پایان دادن به اینگونه تبهکاری ها اقدام کنند.