به گزارش فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی "معاریو"، "یوال اشتاینتز" وزیر دارایی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که بنا به توصیه کمیته "ترختنبرگ" ۳ میلیارد شیکل از بودجه ارتش این رژیم را کاهش داده و به دو وزارتخانه خدمترسانی و رفاه اجتماعی اختصاص خواهد داد.

اشتاینتز تصریح کرد: همچنانکه کمیته اصلاحات اقتصادی و اجتماعی " ترختنبرگ " توصیه کرده است ۳ میلیارد شیکل از بودجه ارتش کاسته خواهد شد؛ وزارت دفاع بودجه اختصاصی خود را به صورت غیر معقول صرف می‌کند.

در واکنش به این اظهارات اشتاینتز، " ایهود باراک " وزیر جنگ رژیم صهیونیستی وی را مورد حمله قرار داده و تاکید کرد: مشکل در وزارت دارایی است که شفافیت ندارد و بدون نظارت خارجی عمل می‌کند؛ وزارت دارایی نماینده‌ای در وزارت دفاع دارد اما وزارتخانه ما هیچ نماینده‌ای در وزارتخانه دارایی ندارد اگر وزرا به دنبال شفاف‌سازی در وزارتخانه دارایی هستند باید نماینده‌ای برای آنها در آنجا تعیین شود.

وی افزود: بودجه کنونی وزارت دفاع واقعا ناچیز است با این حال چگونه وزارت دارایی تصمیم گرفته که ۳ میلیارد شیکل از آن را کم کند.

در همین راستا برخی منابع نظامی ارتش رژیم صهیونیستی فاش کردند که ارتش از کسری بودجه به مبلغ ۹ میلیارد شیکل رنج میبرد که عمده آن مربوط به بدهیهای ارتش به صنایع نظامی این رژیم است.