به گزارش افکارنیوز،

ایوانکا ترامپ، دختر رئیس جمهور آمریکا و یکی از اعضای تیم ریاست جمهوری این کشور، پس از صدور فرمان ملک سلمان، پادشاه عربستان در خصوص صدور مجوز رانندگی زنان سعودی در حساب توییتری خود از این مسأله استقبال کرد.

ایوانکا ترامپ در خصوص رانندگی زنان سعودی چه گفت+ سند

وی امروز، چهارشنبه در حساب توییتر خود با استقبال از لغو ممنوعیت رانندگی زنان سعودی نوشت: امروز، روزی تاریخی برای زنان در عربستان  است؛ چرا که فرمان برداشته شدن ممنوعیت رانندگی زنان اعلام شده است.

ایوانکا ترامپ در خصوص رانندگی زنان سعودی چه گفت+ سند

 

وی همچنین در توییت دیگری نوشت: این گامی مهم در مسیری صحیح است.

ایوانکا ترامپ در خصوص رانندگی زنان سعودی چه گفت+ سند

گفتنی است، فرمان ملک سلمان، پادشاه عربستان در خصوص برداسته شدن ممنوعیت رانندگی زنان سه شنبه شب در حالی اعلام شد، که این خبر با واکنش های زیادی در داخل و خارج از این کشور همراه بود. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در بیانیه ای که از سوی کاخ سفید منتشر شد، این تصمیم را «گامی مثبت در قبال حقوق زنان در عربستان و فرصتهای ایجاد شده برای آنها در کشور» خواند.

همچنین «هدر ناوئرت»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در خصوص لغو ممنوعیت رانندگی زنان گفت: ما از شنیدن این اخبار استقبال می کنیم. این گامی بزرگ در مسیری صحیح است. ما امروز خوشحال هستیم و این نشانه ای مثبت به شمار می رود.

همچنین صدور مجوز رانندگی برای زنان در داخل عربستان نیز واکنش های زیادی داشت.

«لجین الهذلول» که سال 2014 به مدت 73 روز به دلیل به چالش کشیدن فرمان ممنوعیت رانندگی زنان بازداشت بود، با انتشار مطلبی در توییتر از این مسأله استقبال کرد.

همچنین منال الشریف، فعال سعودی و کسی که کمپین «ماشینم را خودم می‌رانم» با انتشار مطلبی در توییتر نوشت: عربستان دیگر مانند سابق نخواهد بود.»

«عزیزه الیوسف» فعال عربستانی نیز نوشت: این تحول نشانگر تغییر حقوق زنان است. ما به ملت و زنانش تبریک می گوییم و امیدواریم مشکلات دیگر نیز حل شود.