به گزارش افکارنیوز،

 86 درصد آمریکایی‌ها از قانون «داکا»، قانون حمایت از مهاجران غیرقانونی که از کودکی در آمریکا اقامت داشته‌اند، حمایت می‌کنند. در ادامه گزارش آمده است نشرسنجی مشترک اِی بی سی نیوز و واشنگتن پست نشان می‌دهد در آستانه تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، برای لغو قانون داکا، مخالفت‌ها با سیاست‌های مهاجرتی او افزایش یافته و به 62 درصد رسیده است. تنها 35 درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی از این اقدام احتمالی رئیس جمهور آمریکا حمایت کرده‌اند.

در ادامه گزارش آمده است 62 درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی اخیر، با ساخت دیوار مرزی میان آمریکا و مکزیک مخالفت کرده‌اند. این در حالی است که بیشتر آن‌ها با افزایش بودجه برای کنترل مرزی موافق بوده‌اند.

در نظرسنجی مشترک اِی بی سی نیوز و واشنگتن پست از شرکت‌کنندگان سؤال شد آیا از برنامه‌ای که امکان اقامت را برای مشمولان قانون داکا، فراهم می کند، حمایت می‌کنند. مشمولان قانون داکا مهاجران غیرقانونی هستند که از کودکی به آمریکا آمده‌اند و در این کشور تحصیلات عمومی و خدمت سربازی خود را انجام داده‌اند. قانون داکا سال 2012 و در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما، به تصویب رسید.

این نظرسنجی نشان می‌دهد سه چهارم جمهوری‌خواهان و محافظه‌کاران، 86 درصد افراد مستقل (از احزاب عمده آمریکا)، 87 درصد میانه‌روها، 97 درصد دموکرات‌ها و 96 درصد لیبرال‌ها از قانون داکا حمایت می‌کنند. همچنین براساس این نظرسنجی، 94 درصد لاتین‌تبارها، 93 درصد سیاه‌پوست‌ها و 84 درصد سفیدپوست‌ها طرفدار قانون داکا هستند.

دونالد ترامپ اوایل ماه جاری میلادی از تصمیم خود برای لغو قانون داکا خبر داد. او برای لغو این قانون به کنگره مهلت شش ماهه داد؛ اما، پس از آن با دموکرات‌های کنگره برای حفظ قانون داکا و افزایش امنیت مرزی به یک توافق ابتدایی رسید. 65 درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی از این توافق حمایت می‌کنند.