به گزارش افکارنیوز،

 نتایج نظرسنجی «رویترز/ایپسوس» نشان داد، سطح محبوبیت «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا در شهرهای کوچک و بخش‎های روستایی -که 15 درصد از جمعیت کل آمریکا را تشکیل می دهند- کاهش یافته است. نتایج این نظرسنجی که در آن از  15 هزار نفر از افراد بالغ در مناطق روستایی و شهرهای کوچک پرسش شد نشان داد دونالد ترامپ محبوبیت خود را در این مناطق از دست داده است.

در ماه سپتامبر، 47 درصد از مردم در مناطق کوچک آمریکا از عملکرد ترامپ راضی بودند و 47 درصد هم عملکرد وی را قبول نداشتند. این رقم پایینتر از زمانی بود که 4 هفته از ورود رئیس جمهور آمریکا به کاخ سفید می گذشت. در آن زمان 55 درصد از مردم از عملکرد او رضایت داشتند و 39 درصد هم از عملکرد ناراضی بودند.

نتایج این نظرسنجی نشان داد دونالد ترامپ محبوبیت خود را در مناطق روستایی در میان مردان، سفیدپوستان و افرادی که تاکنون به دانشگاه نرفته اند، از دست داده است. وی همچنین محبوبیت خود را در میان جمهوری خواهان و همینطور افرادی که در روز انتخابات به او رأی دادند، از دست داده است.

با وجود اینکه دونالد ترامپ رتبه های بالایی را در خصوص مسائل مربوط به حفظ امنیت و اقتصاد کشور بدست می آورد، آمریکایی های ساکن مناطق روستایی به شدت از عملکرد وی در خصوص مهاجرت ناراضی هستند.

در ماه سپتامبر 47 درصد رأی دهندگان اعلام کردند که از عملکرد ترامپ در خصوص مسئله مهاجرت رضایت دارند. در ماه نخست ورود ترامپ به کاخ سفید این رقم 56 درصد بود.

برخی از این افراد اعلام کردند که از منتظر ماندن برای اینکه ترامپ به وعده خود برای ساختن دیوار در امتداد مرز مکزیک عمل کند، خسته شده اند. اما برخی دیگر اعلام کردند که از تلاش های وی برای محدود کردن سفر به آمریکا ناراضی هستند.