به گزارش افکار به نقل از خبرنامه دانشجویان ایران ، برخی شرکتهای طراحی مد لباس در آمریکا، با پوشاندن لباسهای طراحی شده خود به "میشل اوباما" همسر رییسجمهور آمریکا، سود سرشاری به جیب میزنند.

بنابر گزارش فوق، هر شرکتی که خانم اوباما لباس‌های آن را برای پوشیدن انتخاب می‌کند، می‌تواند سهم سود خود را بالا ببرد چرا که بسیاری در آمریکا ترجیح می‌دهند طرز لباس پوشیدن خود را شبیه به بانوی اول این کشور کنند!

این گزارش حاکی است میشل اوباما برای شرکت در ۱۸۹ جلسه، از ۲۹ مد مختلف لباس استفاده کرده است که مجموعاً ۷/۲ میلیارد دلار برای شرکت‌های مزبور سود در بر داشته است.

آسترالیان تاکید کرده است: حتی چهره معروفی چون دیوید بکام، فوتبالیست معروف و تبلیغگر جنجالی کالاهای تولیدی نیز در این زمینه به رکود بانوی اول آمریکا نمی‌رسد. راز برتری میشل اوباما این است که در عین اینکه خصوصیات یک تبلیغ‌کننده خوب را دارد اما تبلیغ‌کننده رسمی لباس نیست، بنابراین شهروندان عادی آمریکا با پوشیدن لباس‌هایی که وی بر تن دارد، احساس نمی‌کنند که لباس ‌مانکن‌ها را بر تن کرده‌اند.

این همان نکته‌ای است که شرکت‌های مد آمریکایی به خوبی دریافته‌اند و از آن حداکثر سود اقتصادی لازم را به‌دست آورده‌اند.
بنابر این گزارش، حتی وبلاگ‌هایی ایجاد شده است که بلافاصله پس از شرکت میشل اوباما در جلسات عمومی، فوراً شیوه لباس پوشیدن وی را به تصویر می‌کشند.

با این حساب می‌توان گفت بانوی اول آمریکا در قراردادی نانوشته به تبلیغ‌کننده لباس تبدیل شده است. این گزارش اشاره نکرده است که آیا این قرارداد نانوشته برای بانوی اول آمریکا سود مالی هم در بر دارد یا خیر؟