به گزارش افکارنیوز،

 هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا لفاظی های دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در حساب توییتر را به شدت محکوم کرد و آنها را «خطرناک» خواند.

وی که برای معرفی کتاب جدید خود به نام «چه اتفاقی افتاد» به انگلیس سفر کرده بود، در مصاحبه تلویزیونی با «گراهام نورتون» در این کشور به انتقاد از دونالد ترامپ پرداخت. زمانی که از کلینتون در خصوص واکنش انتقادی ترامپ به کتاب وی در توییتر پرسش شد، وی گفت: من بیشتر توییت های او را نادیده می گیرم؛ اما بیشتر نگران مسائل بین المللی هستم. خطرناک ترین کاری که ترامپ انجام می دهد این است که از توییتر برای بیان رویکرد سیاسی‌اش استفاده می کند. او در توییتر به کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی توهین می کند و کیم جونگ اون هم این کار را دوست دارد. او (کیم جونگ اون) درگیری لفظی با رئیس جمهور آمریکا را دوست دارد. او (ترامپ) کارهایی را انجام می دهد که نه تنها ناراحت کننده است؛ بلکه غیرقابل توضیح هم هست.

دونالد ترامپ تاکنون بارها به دلیل تشدید تنش‌های بین المللی با ارسال توییت هایی که مستقیما کره شمالی، ایران، چین و دیگر کشورها را هدف قرار می دهد، مورد انتقاد قرار گرفته است. او حتی رهبر کره شمالی را «مرد موشکی» خطاب کرده و این کشور را تهدید به اقدام نظامی کرده است. او پیشتر با انتقاد از برنامه های هسته ای و موشکی کره شمالی نوشته بود: رؤسای جمهور آمریکا برای 25 سال با کره شمالی مذاکره کردند. توافق هایی حاصل شد و پول های بسیار زیادی خرج شد؛ اما بی فایده بود. فقط یک چیز در مورد کره شمالی کارساز است.

رئیس جمهور آمریکا همچنین به تازگی در حساب توییتر خود به افزایش آمار جرم و جنایت انگلیس و ارتباط دادن آن به تروریسم جهانی پرداخته است که این اقدام وی انتقاد بسیاری را به دنبال داشته است.

هیلاری کلینتون در خصوص این توییت‌های خبرساز ترامپ در توییتر گفت: پاسخ دادن به همه این توییت ها غیرممکن است؛ زیرا تعداد آنها بسیار زیاد است. من به آنهایی واکنش نشان می دهم که بدانم ناعادلانه هستند و باعث ایجاد مشکلاتی برای مردم می شوند.

کلینتون برای مثال به توفان اخیر که پورتوریکو را در نوردید اشاره کرد. وی در زمان وقوع توفان از ترامپ درخواست کرده بود که اقدامات بیشتری را برای کمک به مردم توفان زده انجام دهد.

انتهای پیام/