به گزارش افکارنیوز،

پدر یک سرباز آمریکایی که فرزند خود را در جنگ عراق از دست داده، گفته است که می‌خواد یاد بگیرد چگونه از شبکه اجتماعی توئیتر استفاده کند تا از این طریق بتواند با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ارتباط برقرار کرده و صفت «دروغگو» را به او بدهد.

«یووینس بروکس» که پس از کشته شدن پسر ۳۰ ساله اش در ۱۳ اوت در عراق، هیچ خبری از پیگیری رئیس جمهور آمریکا و مقامات کاخ سفید نداشته در واکنش به ادعای ترامپ که گفته بود، کمک مالی خود را به خانواده زنان و مردانی که در جنگ کشته شده اند، ارسال کرده، به واشنگتن پست گفت: «از دخترم خواستم تا نحوه استفاده از توئیتر را به من یاد بدهد. در این صورت می‌توانم از این طریق به رئیس جمهور پیام دهم و او را «دروغگو» خطاب کنم. وقتی کسی به شما دروغ می‌گوید، می‌خواهید با او بجنگید. من نیز شب گذشته احساس کردم باید این کار را انجام دهم. او (ترامپ) یک دروغگوی لعنتی است.

بروکس پیش از این، در مصاحبه نیویورک دیلی نیوز، دونالد ترامپ، را «مایه رسوایی کاخ سفید» نامید و اظهار داشت: حدود ۱۷ سال است که در بروکلین نیویوک زندگی می‌کنم. جورج بوش و اوباما، هیچ کدام مانند این مرد (ترامپ) رفتار نکردند. او یک خائن لعنتی است.

سرباز بروکس یکی از اعضای نیروی زمینی ارتش آمریکا بود که در یک عملیات ضد داعش جان خود را از دست داد. ارتش آمریکا با مدال‌های «ستاره برنز»، «قلب بنفش»، «مدال خدمات شایسته در ارتش»، و «مدال رزم» از این سرباز تقدیر کرد، ولی خانواده او هیچ کمک مالی و چک که دونالد ترامپ ادعای آن را داشته، از سوی کاخ سفید دریافت نکردند.

اظهارات پدر سرباز بروکس در حالی مطرح شد که چند روز پیش بیوه یکی از سربازان آمریکایی کشته شده در جنگ با لحن آزاردهنده ترامپ مواجه شده بود. او به همسر این سرباز گفته بود «شوهر شما می‌دانسته برای چه در ارتش ثبت نام کرده با این حال وقتی این اتفاق افتاد (مرگ سرباز آمریکایی) باعث ناراحتی می‌شود».

روز پنجشنبه، کریس بالدریج، پدر سرباز کشته شده آمریکایی به روزنامه واشنگتن پست گفته بود ترامپ به خانواده آن‌ها وعده پرداخت ۲۵ هزار دلار را پس از کشته شدن فرزند ۲۲ ساله شان به دست یک پلیس افغان داده؛ اما تاکنون پولی به دست آن‌ها نرسیده است.

ترامپ پیشتر و در جریان مبارزات انتخاباتی خود نیز با سخنان آزاردهنده درباره خانواده یک سرباز مسلمان آمریکایی کشته شده در عراق، به آن‌ها توهین کرده بود.