به گزارش افکارنیوز،

منابع سوری از درگیری ها میان گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه و نیروهای سوریه دموکراتیک«قسد» در محور روستاهای کلجبرین-کفر کلبین در حومه شمالی حلب خبر دادند.

از سوی دیگر سانا گزارش داد: ارتش سوریه به عملیات موفق خود ضد تجمعات و تروریست های “داعش” در محلات باقیمانده در سمت جنوبی شهر دیر الزور و به سوی شهر «البوکمال» در دورترین حومه شرقی استان، ادامه داد.

ارتش سوریه با پشتیبانی نیروی هوایی و توپخانه ای، عملیات سنگین را برای ریشه کن کردن تروریست های باقیمانده “داعش” در محلات «حمیدیه»، « جبیله»، «حویقه»، «رشدیه»، «عرضی» و «شیخ یاسین» انجام داد.

 این عملیات موجب هلاکت تعدادی از تروریست های داعشی و انهدام استحکامات و مخفیگاه های آنها، شد.

یگان هایی از ارتش با پشتیبانی توپخانه و نیروی هوایی، استحکامات و خودروها و مقرات گروه تروریستی “داعش” را در منطقۀ «محکان» واقع در جنوب شهر  آزاد شده «میادین» است، نابود کردند.

جنگنده های سوری با انجام حملات هوایی به مقرات و استحکامات گروه تروریستی “داعش” در شهر «قوریه» (واقع در جنوب شرق دیر الزور به حدود ۴۵ کیلومتر به سوی بوکمال است) تعدادی از تروریست ها از جملۀ سرکردگان داعشی به نامهای ابو عمر راوه، ابو بکر تکریتی و ابو شیما عراقی را به هلاکت رساندند.

همزمان واحدهای مهندسی ارتش سوریه مین ها و بسته های انفجاری و بمب گذاری شده از سوی  تروریستهای داعش را در محلات فرودگاه قدیم، کنامات، رصافه، مدرسه صنعتی، انجمن صنعتی و میدان غسان عبود را خنثی می کنند.