به گزارش افکارنیوز،

سوریه طی دو نامه به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت این سازمان، به شدت به تجاوزگری‌های رژیم صهیونیستی اعتراض و از شورای امنیت خواست این حملات را محکوم کند.

وزارت امور خارجه سوریه با ارسال دو نامه جداگانه به رئیس شورای امنیت سازمان ملل متحد و دبیرکل سازمان ملل به حملات شب گذشته رژیم صهیونیستی به کارخانه مس مربوط به صنایع غیرنظامی در منطقه صنعتی «حسیاء» در استان حمص، اعتراض کرد.

این وزارتخانه در این دو نامه تاکید کرد: حملات جدید اسرائیل همزمان با صدمین سالگرد صدور اعلامیه شوم بالفور صورت گرفت که نشان‌دهنده این است که مقامات رژیم اسرائیل به اقدامات تروریسم دولتی علیه ساکنان عرب در فلسطین اشغالی، سوریه و لبنان بسنده نکرده، بلکه به حمایت و پرورش رسمی تروریسم روی آورده‌اند.

وزارت امور خارجه سوریه تاکید کرد که این کشور از شورای امنیت سازمان ملل می‌خواهد که این تجاوزگری‌های آشکار رژیم صهیونیستی را محکوم کند و از آن می‌خواهد که بر اساس منشور سازمان ملل تدابیر قاطع و فوری برای متوقف کردن این تجاوزگری‌ها اتخاذ کند و نیز اسرائیل را به علت حمایت از تروریسم بازخواست نماید؛ زیرا این اقدام تل‌آویو ممکن است سبب تشدید و انفجار وضع منطقه و جهان شود.