به گزارش افکارنیوز، پرويز سروري در گفتوگو با خبرگزاري دانشجو، با بيان اين مطلب كه شكار هواپيماي فوق پيشرفته آمريكا توانمندي سيستم سايبري و الكترونيكي جمهوري اسلامي ايران را نشان مي دهد، گفت: فرو نشاندن اين هواپيماي جاسوسي آن هم سالم نشان دهنده قدرت بالاي دفاعي جمهوري اسلامي ايران در قبال هر نوع تجاوزي اعم از هوايي و غيره است.

وی ادامه داد: البته‌ اقتدار فناوری دفاعی ایران مرهون تلاش‌های جوانان و دانشمندان ایرانی در دستیابی به پیشرفت‌های نوین علی‌رغم تحریم‌های گسترده غرب و آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اقدام اخیر ایران را نمایش گوشه‌ای بسیار ناچیز از ظرفیت بالای جمهوری اسلامی ایران برشمرد و خاطرنشان کرد: در این جنگ الکترونیکی، ایران بار دیگر آمریکا را شکست داد به طوری که آمریکایی‌ها در اوج بهت و ناباوری مجبور به پذیرش این شکست شدند.

سروری ادامه داد: اقدام جمهوری اسلامی ایران برای آمریکایی‌ها بسیار پرهزینه خواهد بود؛ چرا که در حالی که طرح‌ها و ادعاهای پوچی همچون ترور سفیر عربستان را علیه ایران مطرح می‌کنند اما اقدام تجاوزگری آنان در عمق ۲۵۰ کیلومتری خاک ایران بیانگر توخالی بودن ادعاهایشان است.

وی ادامه داد: این اقدام تجاوزگری آمریکا و حرکت بر خلاف مدار قانون و چارچوب های منشور سازمان ملل نشان می‌دهد که این کشور از مراکز بین‌المللی استفاده ابزاری می‌کند و خوشبختانه از موضوع تجاوزگری اخیرشان به هیچ عنوان نمی‌توانند فرار کنند؛ چرا که همه اذعان دارند که هواپیمایی که در اختیار ایران گرفته در عملیات‌های جاسوسی به کار برده می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس اضافه کرد: اقدام صورت گرفته صرفا جاسوسی بوده و آمریکایی‌ها نمی‌توانند هیچ توجیهی برای این اقدام خود داشته باشند و آمریکا امروز در مخمصه بزرگ گیر کرده ‌است.

سروری اضافه کرد: البته باعثتعجب افکار عمومی بین‌المللی است که چگونه سازمان ملل پشت سر هم قطعنامه‌ علیه ایران صادر می‌کند اما در برابر این علامت سوال که چرا در برابر تجاوز آشکار آمریکا سکوت کرده، مواجه است.

وی ضمن اشاره به تلاش نظامیان آمریکا به بازدید از این هواپیمای فوق پیشرفته، تصریح کرد: به هیچ عنوان در سیاست ایران نیست که فناوری نوین به دست آورده را در اختیار روسیه و چین قرار دهد.

به گفته عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران ظرفیت بالای به دست آمده خود را با دیگر کشورها شریک نخواهد شد حتی در قبال تعهد روسیه به پایبندی به نقض قراردهای خود در برابر جمهوری اسلامی ایران.

سروری تاکید کرد: هواپیمای فوق پیشرفته آمریکا منجر به توسعه ظرفیت دفاعی ما خواهد شد.

وي با اشاره به اينكه حتي بعيد است با درخواست كشورهاي ديگر از جمله روسيه به بازديد از اين هواپيما موافقت شود، خاطر نشان كرد: زيرا بازديد به دنبال اهدافي صورت ميگيرد و بازديد ظاهري هواپيما نخواهد بود بلكه بازديدي مبتني بر كسب اطلاعات خواهد بود كه جمهوري اسلامي ايران نيز با اين امر موافقت نميكند.