به گزارش افکارنیوز،

 درپی استعفای نخست وزیر لبنان، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی به تمام سفارتخانه‌های خود در کشورهای مختلف دستور داد از عربستان سعودی علیه ایران حمایت کنند.

شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که وزارت خارجه اسرائیل به دیپلمات‌های خود دستور داده از عالی‌ترین سطح دستگاه سیاسی کشور محل اقامتشان بخواهند ضمن حمایت از عربستان، با حضور حزب‌الله در دولت لبنان مخالفت کنند.

وبگاه «عروتص شوع» این دستور وزارت خارجه رژیم صهیونیستی را «غیرعادی» توصیف کرده و نوشت تا کنون چنین دستوری برای دخالت در امور داخلی کشور دیگری صادر نشده بود.

در این دستور آمده است: «از خواسته می‌شود فورا با وزارت خارجه و مقامات دولتی مربوطه تماس بگیرید و تاکید کنید که استعفای الحریری و ادله‌اش برای آن، بار دیگر ماهیت خطرناک ایران و حزب‌الله و تهدیدی که برای ثبات در لبنان و منطقه دارند را نشان داد.»

بر این اساس، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی همچنین از سفیرانش خواست تا از نبرد عربستان با گروه‌های تحت حمایت ایران (حزب‌الله و انصارالله در یمن) حمایت کنند.

«سعد الحریری» روز شنبه در حالی که به عربستان سفر کرده بود از سمت نخست وزیری لبنان استعفا داده و در توجیه این کار خود نیز ادعاهای تندی را علیه ایران و حزب‌الله مطرح کرد.