به گزارش افکارنیوز،

 «ثامر السبهان» وزیر مشاور دولت عربستان در امور کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس اعلام کرد که ملک سلمان در دیدار با سعد الحریری در ریاض درباره جزئیات مربوط به دشمنی‎های حزب الله علیه عربستان گفت‎و‎گو کرد.

مسئول بلندپایه سعودی با بیان اینکه لبنان باید خطر حزب‎الله علیه عربستان را درک کند، افزود: نیروهای حزب الله در هر گونه اقدام تروریستی که عربستان را تهدید می‏کند، شرکت دارند. ما نمی توانیم بپذیریم که لبنان در جنگ علیه عربستان شرکت دارد.

به گزارش العربیه، وی تاکید کرد که عربستان از همه راه های دیپلماتیک و غیر دیپلماتیک خود برای مقابله با حزب الله لبنان استفاده خواهد کرد و با دولت لبنان به عنوان دولتی که به خاطر حزب الله اعلام جنگ کرده است، برخورد خواهیم کرد.

وزیر مشاور دولت عربستان در امور کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس افزود: از دولت لبنان انتظار داشتیم که جلوی اقدامات حزب الله را بگیرد و با آن برخورد کند. لبنانی ها باید بین صلح و پیوستن به حزب الله یکی را انتخاب کنند.

ثامر السبهان مدعی شد که حزب الله مواد مخدر به عربستان قاچاق می کند و به جوانان سعودی برای انجام اقدامات تروریستی آموزش می دهد. حریری و امثال حریری مواضع حزب الله را هرگز نمی پذیرند.

وی همچنین مجبور کردن سعد الحریری به استعفا را رد و اعلام کرد که لبنان کشوری است که از سوی نیروهای حزب الله ربوده شده است و ایران در این مورد نقش دارد. لبنانی ها قادر به توقف تجاوزات نیروهای حزب الله هستند.