به گزارش افکارنیوز،

 جان مک کین سناتور جمهوری خواه آمریکا با انتقاد از دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور گفت: اینکه ترامپ معتقد است ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در تکذیب ادعای دخالت روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا صداقت دارد از روی ساده لوحی ترامپ است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، در بیانیه‌ای مطبوعاتی که روز شنبه در پایگاه اینترنتی رسمی مک کین منتشر شد این سناتور آمریکایی گفت: رئیس جمهور روسیه «علاقه‌ای به منافع آمریکا ندارد.»

مک کین گفت:: «اعتقاد به چیزی غیر از این نه تن‌ها نشان از ساده لوح بودن است بلکه امنیت ملی ما را نیز در معرض خطر قرار می‌دهد.»

مک کین افزود: «ترامپ امروز گفت: اعتقاد دارد ولادیمیر پوتین زمانی که دخالت روسیه را در انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا تکذیب می‌کند صداقت دارد و بار دیگر تکرار کرد که امیدوار به همکاری با روسیه درباره سوریه است.»

بر اساس اعلام کرملین، در جریان تماس‌های ترامپ با پوتین در حاشیه نشست سران مجمع همکاری اقتصادی آسیا-اقیانوس آرام در روز شنبه، ترامپ مسئله دخالت ادعا شده روسیه را در انتخابات آمریکا مطرح کرد و افزود رئیس جمهور روسیه «حتی این احتمال نظری را که روسیه در این روند دخالت کرده باشد رد کرد.»

پیشتر ترامپ که در داخل هواپیمای رئیس جمهور آمریکا با خبرنگاران صحبت می‌کرد گفت: پوتین از طرح چنین اتهاماتی بسیار ناراحت شده است. وی افزود: «وی (پوتین) گفت: مطلقا روسیه دخالتی در انتخابات ما نداشت. او کاری را که می‌گویند وی انجام داده است، نکرده است. من بر این باور هستم که زمانی که وی این مطلب را بیان می‌کند صداقت دارد. به نظر من این اتهام باعث ناراحتی وی می‌شود.»

اظهارات ترامپ در شرایطی است که اداره تحقیقات فدرال (اف بی آی) و کنگره آمریکا در حال تحقیق درباره دخالت ادعا شده روسیه در انتخابات آمریکا و ارتباطات ادعا شده میان ترامپ و افراد نزدیک وی با روسیه است. مسکو بار‌ها این قبیل ادعا‌ها را تکذیب و این قبیل اتهامات را بی اساس و پایه خوانده است.