به گزارش افکارنیوز،

 قرار بود نشستی به ابتکار موسسه «پگواش» در دبی بین رهبران طالبان و جریان‌های سیاسی افغانستان برگزار شود.

 اما برخی از منابع به «طلوع نیوز» گفتند که به دلیل خودداری امارات از صدور روادید به رهبران سیاسی طالبان این نشست به تاخیر افتاده است.

از سوی دیگر سخنگوی طالبان دعوت از این گروه را برای شرکت در نشست صلح در دبی رد کرده است.

بر اساس این گزارش، تنش‌های سیاسی بین قطر و امارات متحده عربی سبب شده است تا این کشور از صدور روادید به رهبران سیاسی طالبان در قطر خودداری کند.

«نظرمحمد مطمئن» فعال سیاسی و یکی از کسانی که به این نشست دعوت شده، گفت: قرار بود اول ماه «نوامبر» این نشست در دبی برگزار شود اما احتمالا در یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس تا آخر ماه نوامبر برگزار شود.

وی افزود: احتمالا نمایندگانی از طالبان در این نشست حضور خواهند داشت.

این فعال سیاسی افغان اظهار داشت: چنین نشست‌هایی که خارجی‌ها و سیاستمداران افغان در آن حضور داشته باشند به تامین صلح در افغانستان کمک می‌کند.

«عبدالرحیم ایوبی» نماینده پارلمان افغانستان تصریح کرد نشست‌های چهارجانبه در عمان و نشست مسکو هیچ نتیجه‌ای در پی نداشته است و مردم افغانستان به این نشست‌ها اعتمادی ندارند.

وی افزود: جنگ افغانستان از سوی سازمان اطلاعات ارتش پاکستان به پیش برده می‌شود نه از سوی کسانی که در دبی، قطر و سایر کشورها نشست صلح برگزار می‌کنند.

این در حالی است که با وجود افزایش فشارهای نظامی و سیاسی به طالبان، اما این گروه  همواره تاکید کرده است که با حضور نیروهای خارجی در افغانستان آنها به مذاکره با دولت افغانستان تن نمی‌دهند.