به گزارش ايسنا، به نقل از روزنامه مصري اليوم السابع، در پي تظاهرات صدها تن از مردم بنغازي عليه شوراي ملي انتقالي ليبي و سر دادن شعار عليه مصطفي عبدالجليل، رئيس اين شورا، شوراي انتقالي ليبي طي بيانيهاي اعلام كرد كه انقلاب ليبي در مسير صحيح خود باقي خواهد ماند.

در بیانیه شورای انتقالی آمده است که اقدامات لازم برای چگونگی اداره کشور و تعیین اشخاص مناسب برای تصدی مسئولیت‌های اصلی کشور اتخاذ شده است و دولت نیز موظف شده تا این دستورالعمل‌ها را اجرا کند و همگان باید براساس این دستورالعمل‌ها عمل کنند.

در این بیانیه شورای انتقالی تاکید شده است که شورای انتقالی و دولت هم‌اکنون در حال بررسی طرح‌هایی هستند که براساس آن منزلت انقلابیون حفظ خواهد شد و آنها در موسسه‌های دولتی به کار مشغول شوند.

شورای انتقالی همچنین اعلام کرد که دیوان محاسبات و هیاتی را برای شفاف‌سازی امور در لیبی تاسیس کرده است و به زودی شکایت‌های مردم که در شوراهای محلی جمع‌آوری شده به پایتخت ارجاع داده می‌شود.

در بیانیه شورای انتقالی همچنین آمده است: در لیبی جدید هیچگاه دولت در راس نخواهد بود و سیاست‌های کشور به گونه‌ای تنظیم خواهد شد که همه در سرنوشت کشور سهمی باشند.

در این بیانیه شورای انتقالی با اشاره به تصمیم این شورا برای صدور عفو عمومی اعلام کرد که این مساله به معنی چشم‌پوشی از جنایت‌های " جلادان " نیست و سران نظام سابق لیبی به زودی محاکمه خواهند شد.

شورای انتقالی در ادامه این بیانیه آورده است: ما صدای مردم طرابلس در ضرورت خروج نیروهای مسلح از شهرها را شنیدیم و باید این امر فورا اجرا شود.

شوراي انتقالي همچنين با مهم خواندن نقش شهر بنغازي در انقلاب ليبي اعلام كرد كه اين شهر به پايتخت اقتصادي كشور تبديل خواهد شد و آينده اقتصادي اين شهر و ديگر شهرهاي ليبي به گونهاي خواهد شد كه از انتظارات همگان فراتر خواهد رفت.