به گزارش ايسنا، خبرگزاري رسمي عربستان اعلام كرد كه بر اساس اعلاميه وزارت كشور عربستان آمنه بنت عبدالحليم بن سليم ناصر روز دوشنبه در شمال شهر الجوف با گردن زدن بوسيله شمشير، اعدام شده است.

این وزارتخانه اطلاعات دقیق‌تری از اتهامات وارده شده به این زن اعلام نکرده است.

هم‌چنین روزنامه‌ی الحیات چاپ لندن در مورد این زن نوشته است که او زنی میانسال، حدودا ۷۰ ساله بوده و از مردم با ادعای اینکه می‌تواند بیماری‌های آنها را شفا دهد، پول می‌گرفته است.

بر اساس این گزارش، او در یک جلسه تقریبا ۸۰۰ دلار مطالبه می‌کرده است.

سازمان عفو بین‌الملل اعلام کرده است که با احتساب این اعدام، تعداد اعدامیان امسال در کشور پادشاهی عربستان به ۷۳ مورد رسیده است. هر چند آمار دقیقی از تعداد زنانی که در عربستان اعدام می‌شوند وجود ندارد.

در ماه اکتبر یک زن دیگر نیز در این کشور به جرم قتل شوهرش گردن زده شد. وی زمانی که شوهرش در خانه به سر می برده آنجا را به آتش کشیده است.

عفو بین‌الملل اعدام زن دعانویس را محکوم کرده و سرپرست بخش خاورمیانه و شمال آفریقا در این سازمان نیز در این باره گفت: دعانویسی و جادوگری در قوانین عربستان به عنوان جرم تعریف نشده است.

در عربستان قوانين كيفري نوشته شدهاي به اسم كتاب قانون وجود ندارد ولي اكثر آراي دادگاهها بر اساس احكام اسلامي و برگرفته از شرعيت صادر ميشود.