به گزارش ايسنا، به نقل از شبكه الجزيره، منصف المرزوقي، رئيس جمهوري تونس كه به تازگي از سوي مجلس موسسان به عنوان رئيس جمهوري تونس برگزيده شد، امروز در مقابل اعضاي مجلس سوگند ياد كرد.

وی در سخنانی در پایان ادای سوگند خود با اشاره به وضعیت گذشته کشور و ظلم‌های صورت گرفته در حق شهروندان تونسی گفت: ما باید به گونه‌ای رفتار کنیم که دیگر نیازی به تکرار انقلاب نباشد و روز به روز شاهد پیشرفت کشور باشیم.

وی در ادامه عنوان داشت: ما مسائل مهم از جمله بازسازی کشور، ایجاد اصلاحات سریع در روند سیاسی کشور و نیز پایان دادن به استعمار را در پیش داریم.

رئیس جمهوری تونس با تاکید بر ضرورت حفظ هویت عربی اسلامی تونس اعلام کرد که ما با همه کشورهای جهان از شرق گرفته تا غرب رابطه خواهیم داشت اما استقلال و هویت خود را حفظ می‌کنیم و اعلام می‌کنیم که همه با هر دین و مذهبی در کشور آزاد هستند.

منصف المرزوقی، با تاکید بر اینکه دولت نماینده ملت است، عنوان داشت: هر کسی می‌تواند در کشور اعتراض کند و خواسته‌های خود را بیان کند اما همین جا اعلام می‌کنیم که ما در مقابل کسانی که قصد مصادره انقلاب را داشته باشند و از وضعیت سوء استفاده کنند کوتاه نخواهیم آمد. از مخالفان نیز می‌خواهیم که ما را در اداره کشور کمک و همراهی کنند.

وی در ادامه اعلام کرد که از سمت خود به عنوان ریاست حزب کنگره برای جمهوری استعفا می‌دهد و به کار ریاست جمهوری خواهد پرداخت.

رئيس جمهوري جديد تونس در پايان از همه مقامات ارشد سياسي و نظامي اين كشور كه در رسيدن تونس به اين مرحله نقش داشتهاند، تشكر كرد و از جانباختگان و آسيب ديدگان انقلاب اين كشور قدرداني نمود.