به گزارش مهر، آماده شدن رژیم صهیونیستی و قبرس برای تقسیم نفوذ اقتصادی خود در دریای مدیترانه با وجود خشم مصر، ترکیه و لبنان، سفر قریب الوقوع رئیس جمهوری سودان جنوبی به تل آویو و آماده شدن نتانیاهو برای سفر تاریخی به کشورهای حاشیه رود نیل از محورهای مهم رسانه های اسرائیلی در روز سه شنبه است.

رادیو رژیم اسرائیل

این رادیو به نقل از یک وزیر رژیم صهیونیستی گزارش داد به زودی به یک دولت صادر کننده گاز تبدیل خواهیم شد و دیگر نیازی به مصر نخواهیم داشت.

" عوزی لانداو " وزیر تاسیسات زیربنایی اسرائیل اعلام کرد اسرائیل به زودی قادر به صادرات گاز طبیعی برای تشکیلات خودگردان و اردن خواهد بود تا به دولت صادر کننده گاز پس از آنکه وارد کننده آن از مصر بود، تبدیل شود که این مسئله سبب بی نیازی آن از گاز مصر خواهد شد.

این وزیر اسرائیلی با اشاره به همکاری گسترده تل آویو و قبرس پیش بینی کرد تل آویو طی ده سال آینده بتواند مشکل کمبود منابع آبی خود را برطرف کند

روزنامه یدیعوت آحارونوت

این روزنامه نوشت اسرائیلی های افراطی با تجاوز به مرزهای اردن، خواستار شهرک سازی در اردن شده اند.

بر اساس این گزارش، دهها نفر از فعالان راستگرای افراطی اسرائیلی با تجاوز به دیوار مرزی حائل میان اسرائیل(مناطق اشغالی ۱۹۴۸) و اردن در شامگاه دوشنبه، در داخل یک ساختمان متروکه در داخل مرزهای اردن تحصن کرده و تهدید به ساخت کانونهای شهرک سازی جدید در خاک اردن کردند.

به نوشته این روزنامه اسرائیلی، این صهیونیستهای افراطی در واکنش به موضع دولت اردن در خصوص ویرانی پل باب المغاربه حائل میان دیوار البراق و مسجدالاقصی در جنوب قدس اشغالی دست به این اقدامات زده اند، دولت اردن، ویرانی این پل را محکوم کرده است.

روزنامه معاریو

این روزنامه از سفر قریب الوقوع رئیس جمهوری سودان جنوبی به تل آویو برای دیدار با مقامات رژیم صهیونیستی و آماده شدن نتانیاهو برای سفر تاریخی به کشورهای حاشیه رود نیل در آفریقا خبر داده است.

معاریو نوشت: انتظار می رود که " سیلواکر میاردیت " رئیس جمهوری سودان جنوبی در یک سفر رسمی طی هفته های آینده با هدف تقویت روابط با اسرائیل راهی تل آویو شود.

این روزنامه افزود: اخیرا کانالهای ارتباطی پیشرفته ای میان دفتر نخست وزیر اسرائیل و دفتر رئیس جمهوری سودان جنوبی باز شده است.

معاریو نوشت: نتانیاهو نیز به زودی به قاره آفریقا سفر خواهد کرد که این سفر تاریخی با هدف تقویت همکاری با کشورهای حوزه نیل انجام شده است.

به نوشته این روزنامه، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در این سفر از کنگو، اوگاندا، اتیوپی و سودان جنوبی دیدار خواهد کرد.

خاطر نشان می شود دولت سودان جنوبی سرانجام پس از فشارهای گسترده غربی ها در نهم ژوئن ۲۰۱۱ از شمال سودان اعلام جدایی کرد و به استقلال رسید.

بلافاصله پس از جدایی جنوب سودان، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در تماس مستقیم با سیلواکر پیشنهاد کمکهای اسرائیل به جوبا در زمینه های مختلف را مطرح کرد.

آماده شدن اسرائیل برای سیطره بر منابع نفت و گاز دریای مدیترانه

روزنامه معاریو همچنین از سفر یک هیئت اسرائیلی به قبرس برای بررسی توافقنامه تعیین مرزهای مشترک دریایی میان فلسطین اشغالی و قبرس با هدف تسهیل دستیابی به منابع نفت و گاز دریای مدیترانه خبر داده است.

به نوشته این روزنامه اسرائیلی، مصر، لبنان و ترکیه از این تلاشها خشمگین هستند.

روزنامه هاآرتص

این روزنامه از آماده شدن رژیم صهیونیستی برای جذب ۹۰ هزار گردشگر با نزدیک شدن به آغاز سال جدید و کریسمس خبر داده است.

بر اساس این گزارش، وزارت گردشگری رژیم اسرائیل برای جذب ۹۰ هزار گردشگر شرکت کننده در مراسم کریسمس در شهرهای بیت لحم و الناصره و بازدید آنها از اماکن مقدس در قدس اشغالی آماده می شود.