به گزارش فارس، "الهام علی اف" رئیس جمهور آذربایجان روز گذشته متن اصلاحی قانون مجازات های اداری (انضباطی) درباره ممنوعیت تبلیغات دینی را که چندی قبل به تصویب پارلمان رسید، امضا و صادر کرد:

" علی حسن اف " رئیس کمیته پارلمانی مسائل حقوقی و سازندگی دولت خبر از اصلاح و ترمیم ماده ۳۰۰ قانون تخلفات اداری در اجلاس روز گذشته پارلمان این کشور داد.

براساس ماده جدید از این به بعد اعزام دانشجو و طلاب برای ادامه تحصیلات دینی به خارج از کشور، مبادله خادمان دینی، واردات، عرضه و فروش هرگونه گتب دینی و اقلام مرتبط با دین در خارج از محدوده اماکن مخصوص، سازمان دهی و برگزاری آئین ها(مثل اقامه نماز جماعت، روضه و مرثیه خواندن و غیر) و تبلیغات دینی توسط اتباع و افراد فاقد تابعیت دولت جمهوری آذربایجان بدون اخذ مجوز قانونی و عدم هماهنگی مقتضی با نهاد های ذیصلاح ممنوع و مستوجب مسئولیت و مجازات قانونی خواهد بود.

گفتنی است که نصب، فروش و کاربرد تابلوها و پوسترهای حاوی تبلیغات دینی از جمله تابلو و برچسب هایی که روی آن اسامی مبارک ائمه و انبیا نوشته باشد، بنابر قانون جدید آذربایجان جرم محسوب می شود.

آذربایجان دومین کشور پرجمعیت شیعه است که ۹۶ درصد این کشور را شیعیان تشکیل می دهند در حالی که دولت محدودیت های مختلفی را برای آنها وضع کرده است.