به گزارش العالم, در حالي كه سران قطر اين روزها به شدت سرگرم دخالت در امور داخلي كشورهاي ديگر به خصوص خونريزي در سوريه هستند، حمد بن خليفه آلثاني امير اين كشور و حمد بن جاسم بن جبر آلثاني نخستوزيرش سرگرم رايزني براي دريافت جايزه صلح نوبل هستند!!

پایگاه خبری المنار فلسطین به نقل از منابع آگاه از درون دبیرخانه جایزه نوبل در نروژ گزارش داد قطری‌ها تاکنون ده‌ها میلیون دلار خرج کرده‌اند تا به این جایزه در سال آینده دست پیدا کنند و مهمترین امید آنها هم آمریکا و رژیم اسرائیل است چرا که این دو نفوذ بسیاری در این موسسه دارند.

المنار با اشاره به این موضوع که هر دو حمد امیدوارند به دلیل خوش‌خدمتی‌هایی که به اسرائیل و آمریکا در طول ۱۵ سال گذشته کرده‌اند به این مهم دست پیدا کنند، افزوده است: چه فرقی می‌کند امیر یا نخست‌وزیر به این جایزه دست پیدا کند، هر دو از خانواده‌ای مکار، دروغ‌گو و حیله‌گر هستند که به واسطه نوکری و خوش‌خدمتی به آمریکا و صهیونیست‌ها مشهور هستند و آنچه مشخص است هر کدام که بتوانند این جایزه را ببرند فرقی به حال کسی نخواهد کرد.

المنار همچنین افزوده است: اگر موسسه نوبل بخواهد چنین کاری کند، بار دیگر به یک خائن و حامی تروریست‌ها که کاری غیر از خرابکاری در منطقه ندارد و به عنوان جاسوس آمریکا کشورش را تبدیل به پایگاهی برای نابودی همسایگان تبدیل کرده جایزه داده است. المنار در اشاره‌ای تلویحی آورده است که بگین و شیمون پرز از سران رژیم صهیونیستی که یکی فاجعه دیر یاسین و دیگری قتل عام قانا را به راه انداخت هم پیش از این جایزه صلح نوبل را گرفته‌اند و مقامات قطری هم‌رده آنها به شمار می‌روند.

گفتني است اين اخبار در حالي منتشر ميشود كه امير قطر اخيراً اختلافات شديدي با نخستوزيرش پيدا كرده و دليل اين امر هم به شرايطي برميگردد كه به دليل دخالتهاي دوحه در كشورهاي منطقه به خصوص ايفاي نقش مخرب در سوريه دچار اين كشور شده است.