به گزارش فارس، شبکه خبری فرانس ۲۴ دقایقی پیش با قطع برنامههای خود با پخش زنده بالارفتن پرچم فلسطین در مقر مرکزی یونسکو در پاریس از حضور محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در این مراسم خبر داد.
بنا بر این گزارش این مراسم در حالی در میان باران شدید در پاریس برگزار شد که ایرینا بوکوا مدیرکل سازمان یونسکو برگزار شد.
در همین حال هم‌اکنون و پس از بالارفتن پرچم فلسطین در صحن مرکز یونسکو در پاریس، مدیرکل یونسکو در این مرکز در حال سخنرانی است و پس از او محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی سخنرانی خواهد کرد.
به گزارش فارس، ابتدای آبان ماه گذشته فلسطین توانست در تلاشی که از سوی کشورهای اسلامی از جمله ایران صورت گرفت در اقدامی که با رای مثبت ۱۰۷ کشور از ۱۷۳ کشور حاضر، به یونسکو بپوندد.
بر - پایه این گزارش در آن رای‌گیری ۱۴ کشور از جمله آمریکا، کانادا و آلمان به آن رای منفی و ۵۲ کشور هم رای ممتنع دادند و اسرائیل با این اقدام به شدت مخالفت کرده و نمایندگی آمریکا نیز این حرکت فلسطینی‌ها را غیرسازنده خوانده بود.
۱۹۳ کشور در این نهاد بینالمللی عضویت دارند و آمریکا برخلاف شورای امنیت، در یونسکو دارای حق وتو نیست اما این کشور گفته است تمام کمکهای خود را به یونسکو قطع میکند.