به گزارش شبکه خبر، معترضان به نظام سرمایه داری در آمریکا ، در امتداد سواحل غربی این کشور ، چند بندر بزرگ را تعطیل کردند . این اقدام معترضان ، در ادامه تلاش ها برای تعطیل کردن بنادر مهم و پر رفت و آمد سواحل غربی این کشور صورت گرفته است .

معترضان به نظام سرمایه داری در آمریکا اعلام کرده اند، با تعطیل کردن بنادر سواحل غربی آمریکا قصد دارند، فعالیت شرکت های چند ملیتی این کشور را مختل کنند.

به گفته فعالان جنبش ضد وال استریت؛ شرکت های چند ملیتی در خدمت یک درصد ثروتمند این کشور است.

اعترض ها به نظام سرمایه داری در دیگر شهرهای آمریکا نیز همچنان ادامه دارد. شاهدان می گویند، با یورش پلیس به تجمع معترضان نیویورک و سانفرانسیسکو، بیش از ۷۰ معترض بازداشت شدند.

با بازداشت این افراد، شمار بازداشتی های اعتراض های اخیر، از ۳۰۰۰ نفر فراتر رفته است.

" جنبش تسخیر وال استریت "، از بیش از دو ماه پیش در نیویورک و مقابل بورس وال استریت آغاز شده و اکنون به سراسر جهان از جمله به کشورهایی همچون ژاپن، یونان، پرتغال، ایتالیا، کره جنوبی، استرالیا و اسپانیا کشیده شده است. این تظاهرات در برخی کشورها به خشونت کشیده شد و پلیس نیز شمار زیادی از معترضان را بازداشت کرد.

افزایش شمار بی کاران در آمریکا ، کاهش دستمزدها ، سوء مدیریت ، سیاست های جنگ طلبانه دولت ، تبعیض و نابرابری های اجتماعی و مشکلات اقتصادی سبب شد آمریکایی ها به خیابان ها آمده و شعارهایی را علیه عملکرد دولتمردان خود سر دهند .