به گزارش افکارنیوز،

«دنیس رادمن»، اسطوره بسکتبال آمریکا که دوستی نزدیکی با «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی دارد، پس از ورود به فرودگاه پکن اعلام کرد به زودی به کره شمالی سفر می کند.

رادمن که تاکنون علت سفر خود به چین را فاش نکرده است، در جمع خبرنگاران گفت: در نظر دارم پس از پکن به کره شمالی سفر کنم.

او روز گذشته با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: هفته خوب با اقدامات بشردوستانه در گوآم و توکیو، ژاپن. هم اکنون نوبت پکن است. او همچنین عکسی از خود را ضمیمه این پیام کرد. در این عکس رادمن تیشرتی سفید با تصاویر ترامپ و کیم جونگ اون به تن دارد که بالای آن واژه «اتحاد» نقش بسته است.

آیا «دنیس رادمن» واسطه صلح میان کره شمالی و آمریکا است؟

این پیام او در  هشتگ عشق، صلح و بدون جنگ، بازدید زیادی داشت.

این بسکتبالیست سیاهپوست که رابطه نزدیکی با کیم جونگ اون دارد، در سال جاری میلادی دست کم 5 مرتبه به کره شمالی سفر کرده است. مقامات کره شمالی عنوان دروازه جامعه بین الملل و پیونگ یانگ را به وی داده اند.

رسانه ها با اشاره به ششمین سفر وی به کره شمالی و تیشرت بحث برانگیز وی، به گمانه زنی در مورد اینکه او در تلاش برای برقراری صلح میان دو طرف کره ای و آمریکایی است، پرداخته اند.

رادمن بازیکن بازنشسته بسکتبال است که در سال‌های 2009 و 2013 در برنامه تلویزیونی ترامپ حضور داشت. او همچنین در سال 2015 حمایت خود را از حزب جمهوری خواه اعلام کرد.

او پیش از این، در مصاحبه با رسانه های انگلیسی از روابط دوستانه خود با رهبر کره شمالی پرده برداشت و اظهار کرد کیم جونگ اون میزبانی فوق العاده است و ساعات خوشی را حین دیدار با  او داشته است.