ایسنا: این در حالی است که حزب حاکم متعلق به او در انتخابات پارلمانی چهارم دسامبر شاهد از دست دادن تعداد چشمگیری از کرسیهای خود بود و بزرگترین تظاهرات ضد پوتین نیز در طول ۱۲ سال گذشته طی چند روز گذشته برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، براساس نتایج یک نظرسنجی که در تاریخ ۱۰ و ۱۱ دسامبر برگزار شد، در حال حاضر میزان حمایت‌های مردمی از ولادیمیر پوتین نخست وزیر روسیه ۵۱ درصد است این در حالی است که این میزان در نظرسنجی ماه نوامبر ۶۱ درصد و در ماه ژانویه، ۶۸ درصد بود. نتایج این نظرسنجی نشان دهنده افزایش نارضایتی‌ها از رهبر ۵۹ ساله روسیه است که دوباره قصد دارد در انتخابات ریاست جمهوری مارس ۲۰۱۲ شرکت کند؛ انتخاباتی که انتظار می‌رود وی در آن پیروز شود.

تحلیل‌گران می‌گویند وی در این انتخابات به راحتی پیروز نمی‌شود و احتمالا او در دور دوم انتخابات پیروز خواهد شد.

دیمیتری پسکوف سخنگوی پوتین اظهار داشت: کاهش میزان حمایت‌ها به خاطر بار اضافی احساسی در میان مردم روسیه به دنبال انتخابات پارلمانی است و انتظار می‌رود طی روزهای آینده این میزان افزایش یابد.

خبرگزاری اینترفاکس به نقل از پسکوف گزارش داد: در مجموع میزان حمایت‌ها از ولادیمیر پوتین همچنان در سطح بالایی است این در حالی است که نوساناتی وجود دارد.
وی افزود: مشخصه این روزها اضافه بار احساسی مربوط به دوره پس از انتخابات است اما واقعیت امور نشان دهنده آن است که می‌توان انتظار داشت میزان حمایت‌ها از نخست وزیر در آینده نزدیک افزایش یابد.

ده‌ها هزار تن از مردم روسیه روز شنبه با برپایی تظاهرات خواستار برگزاری مجدد انتخابات پارلمانی چهارم دسامبر شدند و اعلام نمودند این انتخابات مملو از تقلب بوده است.
تحلیلگران سیاسی میگویند پوتین با اعلام شرکت مجدد در انتخابات ریاست جمهوری برای سومین بار خشم بسیاری از مردم روسیه را برانگیخته است.