به گزارش افکارنیوز،

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در نشست خبری در پایان اجلاس فوق العاده سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در استانبول گفت: هیچ کسی نباید بر اشتباهش اصرار کند و از دولت آمریکا هم انتظار داریم تا در سریعترین زمان ممکن از این تصمیم اشتباه عقب نشینی کند. از همه کشورها می خواهم تا کشور فلسطین را به پایتختی قدس به رسمیت بشناسند و این اقدام، گام بسیار مهمی است که از آن عقب نشینی نخواهیم کرد. دولت آمریکا با وجود همه هشدارها تصمیم غیراخلاقی و غیرمنطقی خود را درباره قدس اعلام کرد. تصمیم ترامپ برای ما هیچ ارزشی ندارد.

اردوغان افزود: یک میلیارد و هفتصد میلیون مسلمان در جهان وجود دارد که تصمیم ترامپ را رد می کنند و ما خواهان تشکیل کشور مستقل فلسطین هستیم و هرگز از خواست خود عقب نشینی نخواهیم کرد. اجلاس امروز سازمان همکاری اسلامی، پیام تاریخی برای اثبات فاجعه آمیز بودن گام تحریک آمیز دولت آمریکاست. قدس قبله نخست ما و شهر پیامبران است و اهمیت آن تفاوتی با مکه، مدینه و استانبول ندارد و میراث مشترک بشریت است. آمریکا حق ندارد تصمیمی در برابر آن اتخاذ کند.

وی خطاب به رئیس جمهور آمریکا گفت: تو از اسرائیلی که سرزمین فلسطینی ها را اشغال کرده و آنها را شکنجه می کند و اقدامات تروریستی علیه آنها صورت می دهد، دفاع می کنی؟