به گزارش افکارنیوز،

«جیسون گرینبلت» فرستاده ویژه رئیس‌جمهور آمریکا برای پیگیری تحولات بعد از اعلام قدس به پایتختی رژیم صهیونیستی از سوی ترامپ، وارد فلسطین اشغالی شد.

علی‌رغم سفرهای متعدد پیشین اما این اولین سفر گرینبلت به فلسطین اشغالی برای احیای مذاکرات مستقیم بین مقامات فلسطینی و رژیم صهیونیستی بعد از اعلامیه آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به پایتخیت اسرائیل است.

به نوشته وبگاه روزنامه «جروزالم پست» تشکیلات خودگردان که از تصمیم آمریکا درباره قدس ناراضی است، اعلام کرده بود دیدار با فرستاده این کشور را نخواهد پذیرفت.

یک مقام آمریکایی می‌گوید اعلامیه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور درباره قدس، کار گرینبلت را برای کشاندن فلسطینیان به پای میز مذاکره سخت‌تر از قبل کرده است.

گرینبلت و «جارد کوشنر» داماد و مشاور ارشد ترامپ، طی ماه‌های اخیر بارها برای پیش‌برد طرح ترامپ برای سازش میان فلسطین و اسرائیل به منطقه سفر کرده‌اند اما تا کنون اقداماتشان بی‌نتیجه مانده است.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا ساعات پایانی روز چهارشنبه (15 آذر) ضمن به رسمیت شناختن قدس به پایتختی اسرائیل، دستور انتقال سفارتخانه آمریکا از تل‌آویو به قدس را امضا کرد.