به گزارش افکارنیوز،

منتقدان  ترزا می، نخست وزیر انگلیس، بحران بی‌خانمانی در این کشور را «شکستی بزرگ» خوانده اند. پس از انتشار گزارشی که نشان می‌دهد بیش از 120 هزار کودک در انگلیس محل زندگی مشخصی ندارند، حزب محافظه‌کار این کشور هدف انتقادهای شدید قرار گرفته است.

این گزارش که از جانب یکی از کمیته‌های مجلس نمایندگان انگلیس منتشر شده است نشان می‌دهد از سال 2011، شمار افراد بی‌خانمان در این کشور رشدی 134 درصدی داشته است.

در این گزارش آمده است: «رویکرد اداره جمعیت و دولت محلی در قبال کاهش بی‌خانمانی به طور غیر قابل قبولی، غیرانتقادی است.»

در این گزارش همچنین آمده است: «اقدامات محدودی که دولت انگلیس انجام داده است، فاقد فوریت لازم بوده است و رویکرد سهل‌انگارانه دولت برای همکاری با مقامات محلی برای حل مسئله بی‌خانمانی به طور آشکار ناموفق بوده است.»

بر اساس شواهد و مدارکی که این کمیته چند حزبی به دست آورده است، از سال 2010، معضل بی‌خانمانی در انگلیس به طور مرتب تشدید شده است به طوری که تعداد خانوارهایی که در محل‌های اقامت موقت به سر می‌برند، به بیش از 60 درصد صعود کرده است.

این گزارش همچنین نشان می‌دهد مشکل بی‌خانمانی تاثیری بدیهی و در عین حال، حائز اهمیت بر کیفیت زندگی می‌گذارد. گزارش‌ها حاکی است افراد بی‌خانمان به طور متوسط پیش از رسیدن به 50 سالگی، جان خود را از دست می‌دهند و کودکانی که در بلندمدت در محل اقامت موقت ساکن می‌مانند نسبت به هم سن و سالان خود از تحصیل به مراتب کمتری برخوردار می‌شوند.

مگ هیلیر، نماینده حزب کارگر در مجلس نمایندگان انگلیس، گفت رویکرد دولت محافظه‌کار انگلیس برای مقابله با معضل بی‌خانمانی در این کشور «شکستی بزرگ» بوده است. وی گفت دولت باید برای درک و سنجش هزینه‌ها و دلایل بی‌خانمانی فعالیت بیشتری انجام دهد و راهکارهای منسجمی که به شدت مورد نیاز است، اتخاذ کند.

وی در گفتگو با هافینگتن پست گفت: «در کریسمس امسال، افزایش بی‌خانمانی تقریبا در هر شهر بزرگ و کوچکی در کشور احساس می‌شود. اما گزارش‌ها تایید می‌کنند وزرای کابینه نه درک درستی از این مسئله دارند و نه فوریتی را به منظور یافتن راهکاری برای آن لحاظ می‌کنند.»