به گزارش افکارنیوز،

از زمان ریاست جمهوری بیل کلینتون، رؤسای جمهور آمریکا سکه‌های مخصوص به خود را طراحی کرده‌اند و آنها را در مراسم مختلف، به عنوان یادگاری به مهمانان ویژه، دیپلمات‌ها و اعضای ارتش هدیه می‌دهند؛ اما دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای بهتر جلوه دادن خود، طرح سکه ریاست جمهوری خود را هم تغییر داد. سکه ریاست جمهوری ترامپ به خوبی نشان‌دهنده ویژگی‌های شخص ترامپ است و اشاره کمتری به کشور آمریکا دارد.

در گذشته، سکه‌های ریاست جمهوری با نقره یا مس ساخته می‌شد و نشان بزرگ آمریکا با 13 تیر که یک عقاب با چنگال آنها را گرفته است، روی یک طرف سکه قرار داشت. همچنین روی این سکه عبارت «E pluribus unum» به معنای «از میان همه، یکی» به چشم می‌خورد. در پشت این سکه هم تصویر کاخ سفید و نام رئیس جمهور آمریکا حک شده بود.

اما به نظر می رسد چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا تصمیم به سنت‌شکنی گرفته و طرح این سکه را تغییر داده است. وی نشان بزرگ آمریکا را از روی سکه برداشته است و به جای آن فقط سر یک عقاب را قرار داده است. شعار همیشگی او یعنی «آمریکا را دوباره باشکوه می‌کنیم» هم روی سکه دیده می‌شود. شعاری که در هر دو طرف سکه قرار دارد. در دو طرف این سکه هم نام دونالد ترامپ 3 بار حک شده است و حتی عجیب‌تر آن است که دقیقا در پایین تصویر عقاب امضای ترامپ دیده می‌شود. این در حالیست که به نام «ایالات متحده آمریکا» فقط یکبار روی این سکه اشاره شده است.

رونمایی از سکه ریاست جمهوریِ متفاوت ترامپ! + تصاویر

جنس سکه ریاست جمهوری ترامپ نه از مس است و نه از نقره، بلکه از جنس طلای خالص است! روز جمعه، سخنگوی کمیته ملی حزب جمهوری‌خواه با تأیید جنس این سکه گفت که این حزب هزینه‌های سکه را پرداخت خواهد کرد.

از نظر اندازه هم باید گفت که سکه ریاست جمهوری ترامپ بسیار بزرگتر از سکه باراک اوباماست! البته این سکه باید آنقدر بزرگ می‌بود که سه بار نام دونالد ترامپ و دو بار شعار او را در خود جای دهد!

رونمایی از سکه ریاست جمهوریِ متفاوت ترامپ! + تصاویر

به نوشته واشنگتن پست، ترامپ خودش شخصا در طراحی این سکه دخالت داشته است، پس می توان نتیجه گرفت که عمدا عبارت «از میان همه، یکی» را از روی آن حذف کرده است؛ عبارتی که برای بسیاری از جمله باراک اوباما، اهمیت زیادی داشت و نشان‌دهنده تاریخچه کشور آمریکاست.