به گزارش افکارنیوز،

یک مرد 45 ساله مدعی شد ارسال جعبه حاوی فضولات اسب به عنوان هدیه کریسمس برای وزیر خزانه‌داری آمریکا کار او بوده است.

هویت فردی که به مناسبت کریسمس برای وزیر خزانه‌داری ترامپ فضولات اسب فرستاده بود مشخص شد

او که به عنوان روانشناس در یکی از ادارات بهداشت لس‌آنجلس کار می‌کند، هدف از این اقدام را اعتراض به طرح اصلاح مالیاتی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد.

شب کریسمس پلیس آمریکا از ارسال مقداری فضولات اسب و یک نامه توهین‌آمیز خطاب به ترامپ به عنوان هدیه کریسمس برای «استیون منوچین» وزیرخزانه‌داری این کشور خبر داد.

پلیس اعلام کرد نیروهای خنثی‌سازی بمب پس از آنکه با دستگاه لیزر هدیه کریسمس بزرگی که به آدرس خانه وزیر خزانه‌داری ترامپ در لس‌آنجلس فرستاده شده بود را بررسی کردند (اینجا) متوجه شدند این بسته پستی مشکوک به جای بمب حاوی مقدار زیادی فضولات اسب و یک کارت پستال است.

این مرد که «رابرت استرانگ» نام دارد با انتشار عکسی مدعی شد که خودش آن جعبه را پر از فضولات اسب کرده و سپس آن را به صورت کادوپیچی‌شده روبروی خانه منوچین قرار داده است.

طبق گزارش پلیس، منوچین هنگام تحویل این بسته در خانه حضور نداشته و یکی از همسایگان او پلیس را در جریان این بسته پستی مشکوک قرار می‌دهد.

رابرت استرانگ در توجیه اقدام خود به رویترز گفت: «این هم نوعی اعتراض است. من این کار را انجام دادم تا به آنها بگویم که طرح اصلاح مالیاتی جدید دولت که هفته گذشته در کنگره تصویب شد، به فقرا و افراد کم‌درآمد آسیب می‌زند.»

سرویس مخفی آمریکا یا اداره پلیس لس‌آنجلس هیچکدام هنوز دخالت این روانشناس 45 ساله را در ارسال فضولات اسب برای وزیر خزانه‌داری ترامپ تایید نکرده‌اند اما تصویری که او در صفحات خود در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده است،‌ نشان می‌دهد جعبه‌ای که پلیس در مقابل خانه منوچین پیدا کرد شبیه جعبه‌ای است که در این تصویر در کنار او دیده می‌شود.

یک مقام پلیس گفت با توجه به اینکه این بسته خطری را متوجه کسی نکرده است شاید رابرت استرانگ بابت ارسال آن مجرم شناخته نشود.

کاخ سفید هنوز درباره این اقدام واکنشی نشان نداده است.