به گزارش افکارنیوز،

بیست و پنج موسسه بحرینی مخالفت خود را با هرگونه عادی سازی با رژیم صهیونیستی اعلام کردند و از همه کشور‌های عربی حمایت از مقاومت و ایستادگی مردم فلسطین را خواستار شدند و آن را وظیفه‌ای ملی، دینی و انسانی دانستند.  

این سازمان‌ها توقف هرگونه روابط با رژیم صهیونیستی و فعال سازی دفتر تحریم این رژیم را در چارچوب محافظت از بحرین برابر نفوذ صهیونیست‌ها و کالا‌های آن‌ها خواستار شدند.

این سازمان‌ها در بیانیه‌ای مشترک افزودند: «مسئله فلسطینی مسئله اساسی و نخست امت عربی و اسلامی است و قدس پایتخت ابدی فلسطین است و اشغالگری صهیونیست‌ها در آن و سرزمین‌های اشغالی دیگر، اشغالی وحشیانه، مردود و محکوم است و باید برای آزادسازی فلسطین و تشکیل کشور مستقل فلسطینی به پایتخت قدس مقاومت کرد. تصمیم رئیس جمهور آمریکا و پیش از آن کنگره آمریکا هیچ چیزی را تغییر نمی‌دهد بلکه نشان می‌دهد آمریکا در اقدام علیه ملت مظلوم فلسطین در کنار اشغالگران قرار دارد.» 

این موسسات بحرینی سفر هیئتی را که ادعا شده است به نمایندگی از بحرین و به اسم گفتگوی ادیان به قدس سفر کرده است محکوم کردند و آن را از پشت خنجر زدن به ملت فلسطین دانستند، به ویژه در روز‌های پس از اعلام به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی توسط آمریکا که شماری از مردم فلسطین شهید و صد‌ها نفر دیگر زخمی شده اند.

در این بیانیه از مردم بحرین ادامه مخالفت با همه درخواست‌ها برای عادی سازی با رژیم صهیونیستی و مقاومت در برابر آن، محکومیت سفر هیئت بحرینی به قدس را که در جهت منافع رژیم صهیونیستی صورت گرفته است و همچنین مقابله با اشغال سرزمین‌های فلسطینی و عربی و حمایت سیاسی و مادی و معنوی از ملت فلسطین در سرزمین‌های اشغالی به ویژه شهر قدس خواسته شده است.