به گزارش افکارنیوز،

«بن والاس»، وزیر امنیت ملی انگلیس اعلام کرد: از تعداد 800 نفری که در انگلیس به سوریه و عراق سفر کرده اند تا به گروه تروریستی داعش بپیوندند، حدود نیمی از آنها به کشور خود بازگشته اند. حدود 160 نفر آنها کشته شده اند و بقیه آنها هم به ترکیه گریخته اند. اما تعداد قابل توجهی از آنها هم ناپدید شده اند و انگلیس ردی از آنها ندارد.

وی افزود: این افراد به بخشهایی از سوریه رفته بودند که دسترسی به آنها بسیار دشوار بود. سپس از آنجا متفرق شده اند و اطلاعاتی از آنها در دست نیست. آنچه که می دانیم این است که نیمی از آنها به انگلیس بازگشته اند. حدود 10 تا 20 درصدشان کشته شده اند. شاید بعضی از آنها هم همچنان در تلاش هستند به انگلیس بازگردند.

اظهارات وزیر امنیت ملی انگلیس خطر انجام حملات تروریستی داعش در این کشور را بیشتر کرده است و به نظر می رسد انگلیس باید تدابیر امنیتی را تشدید کند.

گوین ویلیامسون، وزیر دفاع انگلیس هم پیشتر هشدار داد که جنگ با داعش پایان یافته است؛ اما در عین حال وارد یک مرحله جدید شده است.

پیش از این هم سازمان های امنیتی انگلیس درباره خطر حملات تروریستی در این کشور با توجه به ورود تروریستهای انگلیسی داعش به انگلیس هشدار داده اند.

گروه تروریستی داعش پیش از آغاز سال نو میلادی بارها کشورهای غربی و اروپایی را به انجام حملات تروریستی در جشن کریسمس تهدید کرده بود. این گروه تروریستی همچنین چند بار ملکه انگلیس را تهدید به مرگ کرد.