به گزارش افکارنیوز،

اداره استعلامات وابسته به دفتر ریاست‌جمهوری مصر در بیانیه‌ای اعلام کرد که گزارش روزنامه نیویورک تایمز درباره موافقت تلویحی قاهره با تصمیم ترامپ درباره قدس «حاوی ادعاهایی منتسب به یک فرد ناشناس است».

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز روز شنبه در گزارشی مدعی شد که یک فایل صوتی از مصاحبه یک افسر اطلاعاتی به نام «اشرف الخولی» با سه مجری برنامه‌های تلویزیونی به نام‌های عزمی مجاهد، سعید حساسین، مفید فوزی و یک هنرپیشه به نام یسرا را در اختیار دارد که نشان می‌دهد وی آنها را به تبلیغ برای پذیرش رام‌الله به عنوان پایتخت فلسطین به جای قدس تشویق می‌کند.

طبق گزارش وبگاه «الیوم‌السابع»، در بیانیه‌ اداره کل استعلامات وابسته به دفتر ریاست‌جمهوری مصر آمده است: این چهار فردی که نامشان در این گزارش ذکر شده است از جمله سه نفر از آنها به نام‌های مفید فوزی سال‌هاست که برنامه تلویزیونی اجرا نمی‌کند و سعد حساسین نیز برنامه خود در رابطه با تصمیم واشنگتن درباره قدس را از چند هفته پیش متوقف کرده است.

در این بیانیه با اشاره به اینکه عزمی مجاهد نیز تأکید کرده شخصی به نام «اشرف الخولی» را نمی‌شناسد، آمده است که در گزارش این روزنامه هیچ گونه ادله‌ای درباره انتساب این فرد به دستگاه اطلاعات مصر ذکر نشده است.

ریاست‌جمهوری مصر همچنین افزود که گزارش مذکور حاوی ادعاهایی درباره موضع مصر در قبال قدس است در حالیکه موضع مصر در خصوص قدس از مواضع و اقدامات آن در سازمان ملل و دیگر سازمان‌های بین‌المللی مشخص است.

ترامپ اخیرا اعلام کرد که قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت می‌شناسد که همین امر خشم فلسطینیان و ملت‌های عربی و اسلامی را به دنبال داشت.