به گزارش افکارنیوز،

 مرتضی منصور، مالک جنجالی باشگاه فوتبال زمالک مصر،  شنبه اعلام کرد قصد دارد در انتخابات ریاست جمهوری ماه مارس نامزد شود.

او در صفحه فیس‌بوک خود اعلام کرد: «من نامزد انتخابات ریاست جمهوری خواهم شد و به زودی جمع‌آوری امضا‌های مورد نیاز را آغاز خواهم کرد.»

مالک باشگاه زمالک سپس در برنامه‌ای تلویزیونی قصد خود را برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری مصر تأیید کرد و گفت: مشکل فقط جمع‌آوری ۲۵ هزار امضا در ۱۵ استان ظرف ۱۰ روز است.

خبرگزاری فرانسه نوشت این قاضی سابق که بعد نماینده شد، شخصیتی جنجالی دارد و اغلب تیتر اول روزنامه‌هاست. او در توهین به یک وکیل یا حمله لفظی به همکارانش تردیدی به خود راه نمی‌دهد.

پس از شکایت‌های مکرر از او به ویژه به علت توهین و تهمت، مصونیت پارلمانی به او امکان داد از پیگرد‌های قضایی بگریزد.

­

عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهور کنونی مصر، که سال ۲۰۱۴ انتخاب شد، به تازگی اعلام کرد که او برای دوره سوم در سال ۲۰۲۲ نامزد نخواهد شد و از حرفهایش اینگونه برداشت شد که او احتمالا این دوره دوباره نامزد خواهد شد. با این حال، به نوشته روزنامه دولتی الاهرام، سخنگوی ریاست جمهوری مصر اواخر دسامبر ۲۰۱۷ اعلام کرد سیسی در زمان مقتضی تصمیم خود را در این زمینه خواهد گرفت.

سه شخصیت ماه نوامبر قصد خود را برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کردند، اما یکی از آن‌ها به تازگی از تصمیم خود منصرف شد، یک نفر دیگر نیز به زندان محکوم شد و نامزدی نفر سوم نیز به علت پرونده‌ای قضایی قطعی نیست.