به گزارش افکارنیوز،

شبکه ۲ رژیم صهیونیستی گزارش داد اسنادی که سعودی‌ها از طرح صلح ترامپ به محمود عباس نشان دادند، او را از ادامه مذاکره با تیم آمریکایی منصرف کرد.

«محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بعد از مشاهده نقشه راه آمریکا برای سازش با اسرائیل، تصمیم گرفت مذاکرات با تیم آمریکایی را لغو کند.

شبکه ۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی با اعلام این خبر گزارش داد که منابع سعودی جزئیاتی از اسناد طرح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا برای سازش بین فلسطین و اسرائیل را به عباس ارائه کرده‌اند.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست» مشاهده این اسناد بود که باعث شد عباس روز یکشنبه طی سخنرانی اعلام کند که دیگر به پای میز مذاکره با تیم ترامپ برنمی‌گردد نه تصمیم واشنگتن برای اعلام کرد قدس به پایتختی رژیم صهیونیستی.

بر اساس گزارش شبکه ۲ اسرائیل، در طرح ترامپ که توسط «جرد کوشنر» داماد و مشاور ارشد وی نوشته شده، تشکیل یک نهاد فلسطینی که کمتر از یک دولت بوده و همچنین بر پایه مرز‌های ۱۹۶۷ نیست، آمده است.

همچنین در این طرح، اسرائیل مرز‌های این نهاد فلسطینی با اردن را کنترل کرده، شهرک‌ها برچیده نشده و مسئله قدس هنوز تحت مذاکره بوده و همچنین صحبتی از بازگشت آوارگان فلسطینی به وطن خود نشده است.