به گزارش افکارنیوز،

تازه ترین نظرسنجی سی ان ان نشان می دهد که نیمی از آمریکایی ها معتقدند که ترامپ یا نمایندگان جمهوریخواه عامل اصلی تعطیلی دولت هستند.

این نظرسنجی حاکی است که 21 درصد آمریکایی ها اعلام کرده اند که دونالد ترامپ باید به خاطر تعطیلی دولت سرزنش شود و 26 درصد هم تقصیر را به گردن نمایندگان جمهوریخواه در کنگره انداخته‌اند.

31 درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی هم بر این باورند که دموکرات ها عامل اصلی تعطیلی دولت هستند و 10 درصد آمریکایی ها نیز هر سه دسته را شایسته سرزنش می دانند.

56 درصد آمریکایی ها نیز اعلام کرده اند که توافق بر سر بودجه را برای بازنگه داشتن دولت به تصویب قانون "داکا" ترجیح می دادند.

34 درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی هم اعلام کردند که تصویب قانون داکا را به تعطیلی دولت آمریکا ترجیح می دهند.

این در شرایطی است که در پی عدم موفقیت مجلس سنای آمریکا در توافق بر سر بودجه اضطراری موقت برای تأمین منابع مالی دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، دولت آمریکا تعطیل شده است.

از سال 1976، این نوزدهمین بار است که دولت آمریکا با تعطیلی مواجه می‌شود. آخرین بار، دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در سال 2013 برای مدت 16 روز تعطیل شده بود.

اعضای دموکرات مجلس سنا در یک رأی‌گیری در ساعات پایانی جمعه شب (بامداد شنبه به وقت تهران) به طرحی که خواستار تأمین بودجه دولت برای چهار هفته بود رأی مخالف دادند.