به گزارش افکارنیوز،

بر اساس آمار به دست آمده از اداره مقابله با فروش مشروبات الکلی، تنباکو، اسلحه و مواد منفجره، سرقت اسلحه از فروشندگان دارای مجوز از جمله فروشگاه ها به شدت در حال تبدیل شدن به امری رایج است. بر اساس این گزارش شمار سرقت از فروشگاه های اسلحه از سال دو هزار و سیزده با افزایش دویست و بیست و هشت (228) درصدی مواجه بوده و این در حالی است که شمار سرقت ها از تأمین کنندگان اسلحه در همین دوره هفتاد و یک (71) درصد افزایش داشته است.

در سال دو هزار و سیزده، سه هزار و سیصد و پنجاه و پنج قبضه (3355) سلاح از عرضه کنندگان اسلحه سرقت شد که این رقم در سال دو هزار و هفده، هفت هزار و هشتصد و چهل و یک (7841)قبضه بود و باید گفت هر ساله این رقم افزایش داشته است. اسلحه، کالایی گران محسوب می شود و به همین دلیل از جمله اهداف برای سرقت است. اما به نظر نمی رسد دولت آمریکا پاسخی برای افزایش این نوع جرم داشته باشد.

دیوید چیپمن، مشاور ارشد در مرکز قضایی گیفوردز لاو -که یک گروه حامی کنترل اسلحه در آمریکا محسوب می شود- با صدور بیانیه ای اعلام کرد: «مجرمان می دانند که فروشگاه های اسلحه به آسانی می توانند ظرف چند دقیقه هدف قرار گیرند. هر اقدام موفقیت آمیزی در این زمینه یک تهدید جدید برای جامعه ما محسوب می شود و افسران مجری قانون را در معرض خطر قرار می دهد.»

چیپمن افزود: «دلالان اسلحه در ایالت ها، اقداماتی را انجام نمی دهند تا مانع از سرقت از فروشگاه هایشان شوند. ما می دانیم چگونه باید این مشکل را حل کنیم اما ایالت ها باید به این موضوع اذعان کنند و برای کاهش تعداد سرقت اسلحه از فروشگاه ها بهترین اقدامات ممکن را در پیش بگیرند.»