به گزارش افکارنیوز،

«دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا در دیدار سال گذشته خود با «نارندا مودی»، نخست وزیر هند، او را «دوست واقعی» توصیف کرد اما این وصف باعث نشد که ترامپ پشت درهای بسته، لهجه هندی مودی را به سخره نگیرد.

واشنگتن پست به نقل از برخی منابع نزدیک به ترامپ در این دیدار نوشت: ترامپ سال گذشته میلادی میزبان نارندا مودی در کاخ سفید بود. او در این دیدار عادت دیرینه خود را تکرار کرد و به تقلید و تمسخر لهجه هندی مودی پرداخت.

بسیاری از رسانه های هند از جمله «تایمز هند»، «هندوستان تایمز»، و «ان دی تی وی» مطالب مختلفی از این ماجرا نوشته اند. برخی رسانه های حامی ترامپ نیز در صدد توجیه این اقدام زشت رئیس‌جمهور آمریکا نوشتند ترامپ به دلیل ارتباط نزدیکی که با مودی داشته است لهجه او را تقلید کرده است.

این در حالی است که رسانه های دیگر با اشاره به عادت ترامپ در مسخره کردن لهجه سران کشورهای غیر انگلیسی زبان اعلام کردند رئیس جمهور آمریکا پیش از این نیز لهجه مقامات خارجی را مسخره کرده است.

واشنگتن پست در توضیح علت تمسخر لهجه مودی به وسیله ترامپ نوشت: اظهار نظر مودی درباره حضور نظامی آمریکا در افغانستان و سوءبرداشت ترامپ باعث شد  رئیس جمهور آمریکا در اقدامی کودکانه لهجه نخست وزیر هند را به سخره بگیرد.

این نخستین بار نیست که ترامپ با سوء نیت لهجه دیگر کشورها و مقامات را مسخره می کند. او در ماه اکتبر 2017 حین سخنرانی در پورتوریکو، نام این کشور را به عمد با لهجه اسپانیایی غلیظ تلفظ کرد.