به گزارش افکارنیوز،

روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم نوشت: 'سامی عنان' رئیس سابق ستاد کل ارتش مصر که نامزدی خود را برای شرکت در انتخابات آتی ریاست جمهوری این کشور اعلام کرده بود، اکنون در زندان نظامی به سر می برد.

رای الیوم روز یکشنبه افزود: ناصر امین وکیل عنان در صفحه فیسبوک خود با اعلام این خبر نوشت که به وی که اجازه داده اند تا در زندان نظامی با عنان دیدار کند.

فرماندهی کل نیروهای مسلح مصر روز سه شنبه هفته گذشته با صدور بیانیه ای ضمن انتقاد از نامزدی عنان در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، او را به نقض قوانین متهم و احضار کرد.

فرماندهی کل ارتش مصر گفت: عنان بدون کسب موافقت نیروهای مسلح یا اتخاذ اقدامات لازم برای پایان دادن به احضاریه های ارتش مصر برای وی، نامزدی خود را در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرده است.

وی همچنین متهم است که در بیانیه اعلام نامزدی خود در انتخابات، علنا سخنان تحریک آمیز علیه نیروهای مسلح مصر به کار برده است که هدف از آن ایجاد اختلاف و دشمنی میان ارتش و مردم است.

فرماندهی ستاد کل ارتش مصر عنان را به جعل اسناد و مدارک رسمی متهم کرد تا نشان دهد که مدت زمان خدمت وی در نیروهای مسلح مصر به پایان رسیده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: تمامی اقدامات قانونی لازم برای رسیدگی به تخلفات عنان، صورت می گیرد و وی برای رسیدگی به این تخلفات، احضار خواهد شد.

پیش از این، 'احمد شفیق' نخست‌وزیر اسبق مصر که گزارش ها حاکی از احتمال نامزدی وی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور حکایت داشت، اعلام کرده بود که در انتخابات نامزد نمی شود.

«خالد علی» دیگر نامزدی انتخابات ریاست جمهوری مصر نیز انصراف خود را از نامزدی کرد و عملا درانتخابات رقیبی برای عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری فعلی باقی نمانده است.

السیسی در جریان تکمیل مدارک خود، موفق شد موافقت 550 تن از نمایندگان پارلمان را کسب کند.

رای دهندگان مصری در روزهای ۲۶، ۲۷ و ۲۸ مارس 2018 (6 الی 8 فروردین 97) برای انتخاب رئیس جمهور به پای صندوق‌های اخذ رای می‌روند.

هیات ملی انتخابات مصر اعلام کرد که اگر انتخابات ریاست جمهوری این کشور به دور دوم کشیده شود، دور بعدی در ۲۴، ۲۵ و ۲۶ آوریل (4 تا 6 اردیبهشت 97) برگزار خواهد شد.