به گزارش افکارنیوز،

«مرال اکشنر» رئیس حزب «خوب» در ترکیه، روز گذشته اعلام کرد، درست نیست که دولت ترکیه موضعی خصمانه علیه نظام «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه اتخاذ کند در حالی‌که تماس‌های دیپلماتیک مخفیانه با وی در جریان است.

به نوشته روزنامه «زمان» ترکیه، اکشنر در اشاره به عملیات نظامی در عفرین سوریه، گفت دولت ترکیه بایستی مذاکرات علنی با مقام‌های سوریه را آغاز کند.

رئیس حزب «خوب» ترکیه افزود، همکاری غیرعلنی میان دولت‌های ترکیه و سوریه در عملیات «شاخه زیتون» در شهر عفرین سوریه وجود دارد.

وی افزود، این مسئله که دمشق به ترکیه اجازه استفاده از حریم هوایی سوریه را داده، دال بر وجود همکاری دوجانبه است.

میرال اکشنر، که پیشتر در دهه 90 قرن گذشته وزیر کشور بود و به «زن آهنین» معروف گشته است، حزب جدید خود را سال گذشته میلادی تاسیس کرد. رسانه‌های بین‌المللی، اکشنر را رقیب قوی «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه معرفی می‌کنند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران درخصوص عملیات «شاخه زیتون»، که در ناحیه عفرین سوریه جریان دارد، حمایت خود از ارتش ترکیه را در این عملیات نظامی اعلام کرد.

ترکیه از شنبه هفته گذشته عملیاتی با نام «شاخه زیتون» را آغاز کرده است. ارتش ترکیه گفته است هدف از این عملیات، حفاظت از مرزهای این کشور، پاکسازی شبه‌نظامیان کرد سوریه در عفرین و دفاع از مردم محلی در برابر «فشار و سرکوب» کردها است.