به گزارش افکارنیوز،

آلمان به علت دست پیدا نکردن به توافق درباره دستمزدها، کارگران بخش صنعت را به اعتصاب فراخوانده است و برای اولین بار می خواهد دست به اعتصاب 24 ساعته بزند.

به این ترتیب اتحادیه آی جی متال آلمان برای اولین بار شاغلان در صنعت فلز و الکترونیک را به اعتصاب 24 ساعته فرا می خواند.

به نوشته نشریه فوکوس آلمان هیات مدیره این اتحادیه این تصمیم را امروز (شنبه ) بعد از پایان مذاکرات با کارفرمایان اتخاذ کرده است. این اعتصاب های گسترده قرار است از روز چهارشنبه آینده تا جمعه در سراسر آلمان و از طرف بیش از 250 شرکت مربوطه انجام شود.

اتحادیه "آی جی متال" آلمان چندی پیش نیز در آستانه شروع مذاکرات با کارفرمایان بر سر دستمزد شاغلان ده ها هزار نفر از کارگران بخش صنعت را به اعتصاب سراسری فراخواند..

در این اعتصاب های سراسری کارگران  موقتا کار خود را تعطیل کردند تا بر درخواست خود برای دریافت دستمزد بیشتر و قواعد جدید زمان کار تاکید کنند.

اتحادیه آی جی متال خواستار 6 درصد دستمزد بیشتر برای همه 3.9 میلیون کارگر مشغول در بخش های صنعت و فلزات آلمان است و اینکه ساعت کاری آن ها به حدود 28 ساعت در هفته محدود شود. اما کارفرمایان این درخواست ها را قاطعانه رد می کنند. کارفرمایان تا به حال با افزایش 2 درصدی دستمزد کارگران این بخش ها موافقت کرده اند.