به گزارش افکارنیوز،

' خورخه آرئاسا' وزیر خارجه ونزوئلا در صفحه توییترش اعلام کرد که با دستور رئیس جمهوری آمریکا، دولت اسپانیا به رهبری ماریانو راخوی همچنان تلاش می کند تا در این کشور آمریکای لاتین خشونت ایجاد کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی ونزوئلا در این پیام نوشت: ونزوئلا در راستای دفاع از تمامیت ارضی و استقلال خود اقدام کرده است. دولت اسپانیا با دستور گرفتن از رئیس جمهوری آمریکا علیه ونزوئلا اقدام می کند.

وزارت خارجه ونزوئلا اعلام کرد که راخوی در سپتامبر گذشته(شهریور- مهر) به آمریکا رفت و در دیدار با ترامپ دستورالعمل ها را ازسوی رئیس جمهوری آمریکا دریافت کرد تا هدایت توطئه اروپا علیه تمامیت ارضی و استقلال ونزوئلا را برعهده بگیرد.

به گزارش ایرنا، تنش در روابط اسپانیا در چند روز اخیر تشدید شده است. دولت اسپانیا روز جمعه در نشست هیأت وزیران «ماریو ایسه آ» سفیر ونزوئلا در مادرید را در “اعمال سختگیرانه اصل مقابله به مثل“، عنصر نامطلوب خوانده و وی را از اسپانیا اخراج کرد.

پیشتر خورخه آرره آزا» وزیر امور خارجه ونزوئلا چهارشنبه شب اعلام کرد به دلیل آنچه که تهاجم استعمارگرایانه و دخالت اسپانیا در امورکشورش نامیده، سفیر خود در مادرید را فراخوانده است.