به گزارش افکارنیوز،

'فرانچسکو روکا' که رئیس صلیب سرخ ایتالیا هم هست، شامگاه شنبه (دیشب) در اجلاس ملی صلیب سرخ در رم که برگزار شد، با اشاره به شرایط مردم یمن افزود: شیوع بیماری‌ های مسری و کمبود مواد غذایی باعث شده است تا بسیاری از یمنی‌ ها، بویژه کودکان در خطر مرگ قرار بگیرند.

وی ضمن ابراز نگرانی از بحران یمن گفت: اوضاع انسانی در یمن بسیار بحرانی است. تداوم محاصره یمن، میلیون‌ ها نفر از مردم این کشور را با قحطی و گرسنگی روبرو کرده است. هم اکنون میلیون‌ها یمنی به وبا مبتلا شده اند و برخی از بیماری‌ها مانند دیفتری که فکر می ‌کردیم دیگر ریشه کن شده اند در این کشور شیوع پیدا کرده است.

رئیس فدراسیون بین المللی جمعیت‌ های صلیب سرخ و هلال احمر، این بحران را یکی از پیامدهای مستقیم هدف قرار گرفتن زیر ساخت‌های یمن دانست که به دنبال آن سیستم بهداشتی این کشور را نابود کرده است.

دولت عربستان همراه با چند کشور دیگر از ششم فروردین 1394حمله نظامی و محاصره زمینی، دریایی و هوایی یمن فقیرترین کشور عربی را آغاز کرد تا 'عبدربه منصور هادی' رئیس جمهوری مستعفی این کشور را به قدرت بازگرداند.

این تجاوز نظامی علاوه بر کشتار و زخمی شدن دهها هزار از شهروندان یمنی و تخریب شهرهای و روستاهای کشور، به بحران هایی بزرگ چون مرگ کودکان در اثر گرسنگی یا فقر غذایی و گسترش بیماریهای خطرناک انجامیده است.