به گزارش افکارنیوز،

برخی گزارش ها از تلاش «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا برای اخراج «رابرت مولر»، بازرس ویژه پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات سال 2016 آمریکا در ماه ژوئن سال گذشته میلادی حکایت دارند.

روزنامه نیویورک تایمز روز پنجشنبه گزارش داد رئیس جمهور آمریکا در ماه ژوئن سال گذشته میلادی درصدد برکناری رابرت مولر بود ولی با تلاش مشاورانش او از انجام این کار منصرف شد.

در صورتی که ترامپ موفق به اخراج مولر می شد، دومین شخص از اداره تحقیقات فدرال آمریکا پس از جیمز کومی، رئیس سابق اف بی آی بود که به دلیل تحقیقات درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا، برکنار می شد.

در گزارش نیویورک تایمز آمده بود ترامپ معتقد است مولر در مواردی دارای تعارض منافع است که او را از پیشبرد تحقیقات باز می دارد. همچنین اختلاف نظری بین ترامپ و مولر در خصوص عضویت در باشگاه گلف ترامپ در استرلینگ، ویرجینیا وجود دارد که به اکتبر 2011 باز می گردد.

مولر به دلیل اختلاف نظر در خصوص شهریه باشگاه گلف ترامپ، از عضویت باشگاه انصراف داد. ترامپ مدعی بود مولر همچنان در خصوص این اختلاف از او کینه دارد و درصدد آن است او را به نحوی محکوم کند.

با وجود این، «جی کارن»، مدیر اجرایی انجمن اعضای باشگاه گلف گفته است ترامپ در اقدامی غیر معمول به مولر اجازه داد تا هزینه مورد نظر خودش را برای عضویت پرداخت کند. حرکتی که به گفته کارن تقریبا غیر معمول بود ولی مولر از عضویت دوباره در باشگاه گلف ترامپ خودداری کرد.

مولر که در آن زمان مدیر اجرایی اف بی آی بود هرگونه ناراحتی از این موضوع (ترک باشگاه گلف ترامپ) را رد کرد. «جوشوآ استو»، سخنگوی ویژه دادگستری نیز در ماه ژوئیه اعلام کرد رابرت مولر بدون هیچ اختلافی باشگاه گلف ترامپ را ترک کرد.

بنابراین ادعای ترامپ در مورد اینکه مولر قصد انتقام از او را دارد صحیح نیست.

از سوی دیگر، هزینه های سنگین باشگاه گلف ترامپ در ویرجینیا همواره موجب بروز اختلافاتی میان اعضا شده است و موضوعی عادی محسوب می شود.

هزینه عضویت باشگاه گلف ترامپ با توجه به موقعیت انتخاب شده، بین 14 هزار تا 450 هزار دلار است و ترامپ همچنان سود هنگفت این باشگاه را به جیب می زند. اگرچه تصدی آن را به پسرانش دونالد و اریک واگذار کرده است. گفته می شود درآمد ترامپ از 4 باشگاه گلف در سال 2004 بیش از 100 میلیون دلار بوده است.