به گزارش افکارنیوز،

نتایج یک نظرسنجی از نسل هزاره آمریکا حاکی از نارضایتی ۶۳ درصدی آن‌ها از عملکرد دونالد ترامپ است.

نتایج نظرسنجی «ان بی سی نیوز/جن فوروارد» که روز گذشته (دوشنبه) منتشر شد نشان داد 63 درصد از مردم نسل هزاره آمریکا یا همان نسل جوان اعلام کردند که از عملکرد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ناراضی هستند.

در این نظرسنجی فقط 19 درصد اعلام کردند که از عملکرد رئیس جمهور خود رضایت دارند. اما مردم نسل هزاره فقط از عملکرد ترامپ ناراضی نبودند؛ بلکه با تصمیم گیری های کنگره هم مخالف بودند. 61 درصد شرکت کنندگان اعلام کردند که با روش عملکرد کنگره آمریکا موافق نیستند.

حدود دو سوم (معادل 63 درصد) شرکت کنندگان اعلام کردند که آمریکا در مسیر درستی در حال حرکت نیست. این در حالی است که فقط 18 درصد شرکت کنندگان اعلام کردند که کشورشان در راه درستی گام برداشته است. 18 درصد هم اعلام کردند درباره این مسئله اطمینان ندارند.

حدود نیمی از شرکت کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند که قصد دارند در انتخابات آتی آمریکا به یک نامزد دموکرات رأی دهند. فقط یک چهارم شرکت کنندگان اعلام کردند که ممکن است به یک نامزد جمهوری خواه رأی بدهند.

در این نظرسنجی که از 3 تا 16 ژانویه سال 2018 انجام شد، 1844 فرد بالغ بین 18 تا 34 سال شرکت کردند. منظور از نسل هزاره افرادی است که در جایی بین اواخر دهه 1970 یا اوایل دهه 1980 تا دهه 2000 میلادی متولد شده اند.